Nejíte přílohy?

Jaro klepe na dveře a spousta z vás se rozhodne začít cvičit. Ale určitě víte, že jen cvičení nestačí, proto je třeba dbát na vyváženou stravu, která vám pokryje všechny potřebné vitamíny a minerály pro zdravý organismus. Stravujete-li se nepříliš vhodně, změna jídelníčku je opravdu nezbytná, zvláště v případě, pokud potřebujete shodit přebytečná kila a nabrat svalovou hmotu.

Jezte správně

Pro valnou většinu lidí znamená úprava jídelníčku vyřazení určitých potravin, nebo alespoň jejich omezení. Tento přístup není až tak dobrý, neboť omezení například přílohových potravin není dobré. Mnoho vašich kamarádů vám při hubnutí dávala rady typu: „Nejez přílohy, já jsem je taky omezil nebo omezila a zhubla jsem. Hlavně ke steakům si nedávám pečivo ani onu výše zmíněnou přílohu, jen trochu zeleniny.“ Nejen, že se takto ochuzujete o potřebné kalorie, ale také o vitamíny. Vysadit brambory, pečivo či rýži nese své následky. Pokud chcete tedy svůj jídelníček „osvěžit“, určitě začněte jíst více ovoce a zeleniny, ale ne na úkor příloh.

Přílohy mají své místo v jídelníčku již od pradávna, a jejich význam je zcela podstatný. Ač se to nezdá, tak opravdu obsahují vitamíny a minerály, které člověk potřebuje, a jsou také významným zdrojem sacharidů. Sacharidy zásobují organismus energií, kterou spalujete, i když zrovna neběžíte maraton. Což znamená, že vynechat sacharidy není tak efektivní, jak se může zdát. Na jednu stranu může tato absence v krátké době pomoct, ale na druhou stranu může při delším aplikování způsobit zdravotní problémy, které budou mít dlouhodobé následky. Nejste-li tedy výživovým poradcem, ani jakýmkoliv dalším expertem, na tuto volbu nevsázejte. I zde platí zlatá střední cesta a všeho s mírou. Nic nepřehánějte a proto na přílohy určitě nezapomínejte.

Čtěte také:   Pořádná dávka vitamínů? Jedině smoothie!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *