Nejúčinnější bylinky

Když jste nemocní, dáváte přednost pilulkám anebo zkoušíte alternativní metody? Tentokrát bude řeč opět o bylinkách. Zaměříme se na ty nejpopulárnější a nejúčinnější a vytkneme to důležité. Téměř každá bylinka je pro nás užitečná, takže tento článek bude něco jako souhrn vybraných, a také je možné, že se k bylinkám ještě vrátíme.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec není nic jiného než klasický bodlák, který znáte z luk. Je tedy velmi nenáročný, jen potřebuje dostatek slunečního svitu. Dříve se užívaly k léčení hlavně listy a kořen, nicméně dnes jsou to zejména semena, které slouží k přípravě čaje, oleje a v neposlední řadě „populárních“ tabletek. Jako největší pomocník se užívá při léčbě jater, může za to látka silymarin, jež pomáhá obnovit jaterní tkáně. Používá se dokonce i u drogově závislých a alkoholiků.

Jinan dvoulaločný

Ginko biloba rozšiřuje cévy, preventivně se tedy používá proti infarktu či náhlým mozkovým příhodám. V čínské tradiční medicíně je tisíce let používán proti astmatu, senilitě či zažívacím potížím.

Aloe vera

Posiluje a čistí organismus, také spolehlivě hojí čerstvé rány. Má silné antibakteriální účinky a upravuje střevní mikroflóru, což je základ pro dobře fungující imunitu.

Třapatka nachová

Echinacea, neboli Třapatka nachová posiluje imunitní systém. Také se využívá při léčbě rakoviny, nicméně v těchto obdobích se hodí jako skvělá prevence proti nachlazení a chřipce. K dostání je v různých formách, od tinktur až po čaje.

Čtěte také:   Ochlazující potraviny

Ženšen

Účinky ženšenu mají pozitivní vliv na nervovou soustavu či imunitní systém. Bývá také doporučován jako prevence proti stresu. V tradiční čínské medicíně má opět zastoupení, mimochodem, je také považován za afrodiziakum.

Šípek

Pamatujete si, že jste jako malí chodili sbírat šípky? Šípky jsou zdrojem vitamínu C a na podzim se z nich dělá čaj. Zároveň je také antioxidantem, který tělo zbavuje volných radikálů.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *