Nemusíte držet diety, abyste zhubli!

Jedním z pravidel správného a zdravého životního stylu je, že není třeba držet nesmyslné diety jen proto, abyste zhubli. Hubnout totiž můžete i bez nesmyslných diet, avšak rozhodnete-li se pro cestu s pomocí diety, musíte počítat s tím, že budete muset být schopni překonávat úskalí, která vás čekají. Na tato úskalí můžete narazit i tehdy, pokud zvolíte celkovou změnu jídelníčku, ale výhoda je v tom, že změna bude trvalá.

Držet dietu znamená, že posléze se stejně budete muset vrátit k běžným stravovacím návykům, neboť dieta je vždy založena na konzumaci pouze určitých potravin, které nepokryjí všechny důležité vitamíny a minerály. Není tedy lepší změnit svůj jídelníček celkově a diety přenechat jiným? S celkovou změnou jídelníčku přijde i změna váhy, která vás stoprocentně mile překvapí. Nicméně nic není tak jednoduché, jak jsme předesílali na začátku.

Pakliže patříte do skupiny, která jí opravdu sporadicky a ve svém jídelníčku nemá řád, není to příliš dobrý začátek, protože první, co je potřeba, je stanovení jídelníčku, který budete dodržovat. Jídelníček musí být bohatý zejména na zeleninu a ovoce, luštěniny a oříšky, kterými doplníte všechny potřebné látky. Také je důležité, abyste k těmto krokům přistupovali zodpovědně a nebrali to jako povinnost, nýbrž jako součást svého života, na kterou jste zvyklí.

Dále si můžete položit otázku, zda jste schopni část svého volného času věnovat sportu, protože je to další podstatný pilíř úspěchu hubnutí bez diety. Takže pokud dojde k jakési nápravě jídelníčku a pohybových aktivit, můžete si být naprosto jisti, že úbytek na váze se dostaví a navíc se budete cítit mnohem lépe.

Čtěte také:   Správná motivace při sportování - to je základ!

Nabízí se tedy stále ta jediná otázka, chcete být fit? A víte, že výsledky jdou získat i bez diety? Mnohdy stačí jen málo a vy budete spokojeni.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *