Není voda jako voda!

Není voda jako voda. I u kvality vody můžeme nalézt tu lepší nebo tu horší. Přesto že si Česko, co se týká „vodní kvality“, nevede vůbec špatně, Češi stále kupují balenou vodu. Odborníci nechápou proč. Přitom v anonymních dotaznících naší země je uvedeno, že balená voda méně zapáchá chlorem a více chutná, přitom stačí nechat vodu chvíli odstát a chlorový výpar zmizí.

Opravdu je ale balená voda lepší? Víte, jak dlouho bývá na skladech v obchodech, jak dlouho trvá její cyklus naplnění do láhve a v neposlední řadě jsou pet láhve ekologické? Na tyto otázky je snadné si odpovědět. Balená voda je v supermarketech jednoznačně delší dobu, než když si ji stočíte doma, proto u balené vody může dojit k bujení organismů nepříznivých pro náš organismus. „Stáčecí cyklus“ je také mnohem delší než cesta ke kohoutku a sklenici. A samozřejmě, plastové láhve nejsou tak ekologické jako například sklo, spousta z nás má ve zvyku „petku“ dopít a vyhodit, ale co ji třeba použít opětovně?

Dalším rozdílem mezi vodou z vodovodu a vodou z obchodu je cena. Balená voda je až 10x dražší. A jak zjistit kvalitu vaší vody? Stačí najít kontakt na dodavatele vody a nebo vyhledat tyto informace na internetu, zkrátka by měly být běžně dostupné pro každého občana. Rozhodujícím faktorem může být také čistota vodovodních trubek, u těch starších bude logicky kvalita menší.

Čtěte také:   Opravdu citrony pomáhají?

Hledáte-li různé varianty, jak vodu z kohoutku „očistit“, dnešním vynálezům se meze nekladou a již delší dobu si můžete koupit malou vodní čističku s filtrem. Filtr je třeba pravidelně měnit, jinak by neodváděl svou práci.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *