Není voda jako voda!

Není voda jako voda. I u kvality vody můžeme nalézt tu lepší nebo tu horší. Přesto že si Česko, co se týká „vodní kvality“, nevede vůbec špatně, Češi stále kupují balenou vodu. Odborníci nechápou proč. Přitom v anonymních dotaznících naší země je uvedeno, že balená voda méně zapáchá chlorem a více chutná, přitom stačí nechat vodu chvíli odstát a chlorový výpar zmizí.

Opravdu je ale balená voda lepší? Víte, jak dlouho bývá na skladech v obchodech, jak dlouho trvá její cyklus naplnění do láhve a v neposlední řadě jsou pet láhve ekologické? Na tyto otázky je snadné si odpovědět. Balená voda je v supermarketech jednoznačně delší dobu, než když si ji stočíte doma, proto u balené vody může dojit k bujení organismů nepříznivých pro náš organismus. „Stáčecí cyklus“ je také mnohem delší než cesta ke kohoutku a sklenici. A samozřejmě, plastové láhve nejsou tak ekologické jako například sklo, spousta z nás má ve zvyku „petku“ dopít a vyhodit, ale co ji třeba použít opětovně?

Dalším rozdílem mezi vodou z vodovodu a vodou z obchodu je cena. Balená voda je až 10x dražší. A jak zjistit kvalitu vaší vody? Stačí najít kontakt na dodavatele vody a nebo vyhledat tyto informace na internetu, zkrátka by měly být běžně dostupné pro každého občana. Rozhodujícím faktorem může být také čistota vodovodních trubek, u těch starších bude logicky kvalita menší.

Čtěte také:   Co dělat, abyste se v létě vyhnuli střevním potížím?

Hledáte-li různé varianty, jak vodu z kohoutku „očistit“, dnešním vynálezům se meze nekladou a již delší dobu si můžete koupit malou vodní čističku s filtrem. Filtr je třeba pravidelně měnit, jinak by neodváděl svou práci.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *