(Ne)známe výrobky zdravé výživy 2

Tempeh, seitan i klaso jsme vám již představili, co se podívat na něco dalšího? Spousta zdravých výživ nabízí nejrůznější výrobky, které byste v běžných obchodech nekoupili. Co nás zaujalo a co stojí také za povšimnutí? Článek berte jako tip anebo motivaci, ze které můžete následně čerpat. Spoustu surovin a potravin můžete znát, ale vždy jste se jim vyhýbali obloukem, tak proč to teď nezkusit?

Rostlinné pomazánky

Už dávno se na chleba nemaže jen máslo, ale trendem jsou rostlinné pomazánky, které jsou k dostání jak ve „střívku“, tak v klasické formě, ve které znáte paštiky. Pro lidi, kteří na tyto pomazánky nejsou zvyklí, to může být výzva, nicméně určitě stojí za vyzkoušení. Dnes je můžete najít i v běžných obchodních řetězcích, protože poptávka po těchto produktech se stále zvyšuje. Začít můžete třeba u hummusu, který je z cizrny a následně zkusit opravdové zeleninové pomazánky.

Mořské řasy

Že se řasy používají pouze k výrobě sushi? Omyl, mořské řasy jsou bohaté na železo a bílkoviny, které jsou nezbytné ke správnému fungování organismu. Jaké řasy můžete v obchodech najít? Klasikou jsou Nori vločky obsahující velké množství minerálů a vitamínů. Nori vločky můžete nasypat úplně do čehokoliv, ale samozřejmě až na hotový pokrm, vysokou teplotou by se zdraví prospěšné látky zničily. Další je řasa Kombu, která má vysoký obsah jódu. Využít ji lze při vaření luštěnin. Známým druhem jsou také Wakame, černé řasy, velmi bohaté na bílkoviny a vlákninu.

Čtěte také:   Semínka CHIA

Ovoce a semínka

Sušené ovoce je velmi vhodné, avšak musíte si vybírat takové, které nemá přidaný cukr, a to už bývá někdy mnohem těžší. Zdravé výživy běžně nabízejí goji, chia semínka, konopná semínka, slunečnicová semínka a jiné.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *