Nízkosacharidová dieta

Nízkosacharidová dieta? Už jste o tom slyšeli? Jak název napovídá, sacharidy jdou v této dietě stranou a jsou nahrazeny bílkovinami a tuky. Může tato dieta fungovat, nebo se jedná o další marketingový tah? Názory se samozřejmě liší, neboť je to stále dieta a proto není vhodná na delší časové úseky.

Zdánlivě nesmyslná dieta, ale přesto pomohla mnoha lidem, kteří se snažili snížit svou hmotnost. Mějte však stále na paměti, že u vás tomu tak být nemusí, protože každému svědčí úplně něco jiného. Nízkosacharidová dieta jde de facto proti všem „zdravým“ zásadám, které jste měli doposud zažité, hlavní potravinovou složkou se stane maso, vajíčka a tučné sýry. Cílem této diety je totiž omezit sacharidy a začít spotřebovávat glykogen, který bude zdrojem energie. Tímto se zbavujete tuků a tělesná váha rychle klesá. Další výhodou je, že se může snížit hladina cukru v krvi a lze tak zamezit jiným zdravotním problémům.

Samozřejmě jako každá dieta, i tato má své stinné stránky. Přílišné množství bílkovin sice vyrýsuje svalstvo, ale sacharidy jsou základní složkou potravy, takže se po čase jejich nedostatek projeví. Může jít o zhoršené vidění, zapáchající pot anebo třeba poškození ledvin. A samozřejmě výběr potravin je značně omezený, žádné těstoviny ani rýži zde neuvidíte, a zeleninu pouze do určitého množství. Rovněž musíte počítat s tím, že si připlatíte, protože jíst různé druhy masa a kvalitních sýrů není nejlevnější záležitostí.

Čtěte také:   Kouzelné cvičení ve vodě

Díky těmto výhodám i nevýhodám se dělí populace na ty, kteří pomocí této diety dosáhli vysněné postavy a na ty, kteří nízkosacharidové stravování odsuzují, protože si jej i sami vyzkoušeli. Proto je třeba porovnat všechna pro i proti, zda-li jste schopni tuto cestu akceptovat.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *