Opravdu citrony pomáhají?

Je voda s citronem opravdu tak zdravá, jak se všude tvrdí? Jedno můžeme říct jistě, a to, že voda je pro lidské tělo opravdu vhodná a naprosto nezbytná. Proto je lepší nepít slazené limonády a dát přednost vodě či případně minerálním vodám. Jak je to ale s populární kombinací voda a citron?

Mnoho zdrojů tvrdí, že den je ideální začít sklenicí vody s vymačkanou citronovou šťávou. S tím také souhlasíme, a pro ještě lepší účinnost můžete přidat kapku pomerančové anebo zázvorové šťávy. Ale dostáváme se k zásadnímu problému. Ne všem může dělat citron a zejména citrusové ovoce dobře. Spousta lidí má alergii na citrusy, aniž by ji nějak výrazněji pociťovala. Může se objevit nenápadná kožní vyrážka, zhorší se pleť a vinu vůbec nedávají citrusům. V tento moment mohou citrony spíše ublížit než pomoct a pro nastartování organismu je tedy lepší využít jiné ovoce nebo zeleninu. Ke sklenici vody zkuste jablko a poté si dejte klasickou snídani, alergii na jablka má přece jen o něco méně lidí, protože je to ovoce, které běžně roste v našichh zeměpisných šířkách.

Při konzumaci citronů či pití vymačkané šťávy je třeba také věnovat pozor dutině ústní, zejména zubům. Lidé, kteří mají větší náchylnost k tomu mít poškozenou zubní sklovinu, ji díky citronům ještě více poškozují. To má za následek častější kazy a jiné problémy.

Čtěte také:   Brusinky - červený zázrak se jménem

Jak se říká, všeho moc škodí a to platí i o citronech. Svou službu dokáží náležitě splnit, ale při nadměrném užívání spíše ubližují, než aby pomáhaly. Ovšem pokud netrpíte alergiemi, citrony můžeme jen doporučit. Jsou perfektním doplňkem nejen při pitném režimu, ale také při přípravě různých pokrmů.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *