Opravdu existují omlazující potraviny?

Kdo by nechtěl vypadat mladší? Moderní medicína nabízí mnoho úprav, které slibují mladší zevnějšek, ale uchovat si elán bez lékařské pomoci už je těžší úkol. Co jíst a pít, aby vaše pokožka vypadala stále svěže a lépe než kdykoliv předtím?

Zdá se, že tohle je spíše úkol genů a přírody, nicméně i zde se dá pomoci kvalitní stravou, pohybem a hlavně dostatkem tekutin, které jsou pro pokožku a pleť naprosto nepostradatelné. Jak na to? V prvé řadě je potřeba se pravidelně hýbat a pít dostatek vody. Možná se to může zdát zavádějící, ale čistá voda je pro pokožku jednou z těch nejdůležitějších složek. Pití vody je mnohem důležitější, než se může zdát. A jaké potraviny nabízejí ony omlazující účinky? Je jich poměrně hodně, avšak my uvedeme pouze výčet některých z nich.

A začneme trochu netradičně, ač se to může zdát jako hloupost. Hořká čokoláda je jedna z těch pochutin, které pomáhají, protože obsahuje antioxidanty, které chrání pokožku. Samozřejmě čokoláda musí být kvalitní, na bílou či mléčnou čokoládu v tomto případě zapomeňte. Jako vhodné antioxidanty ze zeleniny lze vyzdvihnout rajčata či brokolici, z ovoce vsaďte na borůvky. Pokud si je pěstujete v létě sami, tím lépe, nicméně všeobecně platí, že i v letních měsících je zelenina a ovoce v supermarketech o něco lepší. Z koření volte spíš ostré a aromatické, tedy chilli, kurkumu anebo třeba zázvor. Další omlazující potraviny mohou být například avokádo, česnek či kustovnice.

Čtěte také:   Cukr? Teď už jej lidé nepotřebují

Dosáhnout mladšího vzhledu není jednoduché, ale ne nemožné. V kombinaci se správným pitným režimem, kvalitním spánkem, sportováním a zdravým jídelníčkem jde dosáhnout kýžených výsledků. Je tedy jen na vás, jak se rozhodnete, zdali zkusíte přirozenou cestu, nebo se svěříte do rukou lékařů.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *