Opravdu Vám zelená káva pomůže zhubnout?

Nepražená káva obsahuje spoustu užitečných látek. Zrna mají zelenou barvu a rozemílají se do tablet jako potravinový doplněk na hubnutí.

Jak vzniká černá a zelená káva?

Zrnka zelené kávy najdete na stromu kávovníku. Zralé kávové bobuje se nechají několik týdnů sušit na slunci, dokud neprasknou. Z prasklých bobulí pak vypadne hotové zrno zelené kávy. Zrno černé kávy se vyrábí ze zeleného pražením. Zelená káva se několik vteřin až minut praží při vysoké teplotě, aby se dosáhlo aroma černé kávy, avšak byly zachovány zdraví prospěšné látky.

Zelená káva podporuje srdce

Stejně jako slupky ovoce jsou plné fenolů, i zelená káva obsahuje tyto látky, které prospívají srdeční aktivitě a krevnímu oběhu.

Účinky zelené kávy

Zelená káva obsahuje více kofeinu než klasická pražená káva, což napomáhá ke snižování tělesné hmotnosti a k dodání energie. V zrnech jsou také kyseliny chlorogenová a kávová, které přispívají ke vstřebávání cukrů ze škrobu. Dochází ke snížení kalorického přísunu a ke snížení hladiny nezdravého tuku v těle. Navíc hladina krevního cukru bude vyvážená.

Zelená káva je jako zelený čaj antioxidant. Chrání organismus a jednotlivé orgány před poškozením a napadením. Navíc kyselina chlorogenová má detoxikační účinky – pomáhá tělu zbavovat se nežádoucích látek a nadbytečných tuků. V jedné tabletě je zhruba 10 mg kofeinu. Po srovnání šálek klasické kávy jej obsahuje od 30 do 175 mg. Doporučená denní dávka jsou dvě tablety, které se musí zapít dostatečným množstvím vody.

Čtěte také:   Plody Acai

Opravdu se dá zhubnout?

Výrobci slibují, že užíváním tabletek si můžete dopomoci ke snížení hmotnosti. Nutné je při jejich konzumaci dodržovat zásady zdravé výživy a abyste se netrápili hlady.

Pro koho nejsou tablety vhodné?

Tablety se zelenou kávou by neměly užívat těhotné a kojící ženy, děti do 16 let, osoby trpící cévními a srdečními onemocněními, osoby s vysokým krevním tlakem a diabetici.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *