Péče o pleť v létě

Teplo, slunce, vlhko, to všechno ohrožuje nejen vás, ale také vaší pleť. Co dělat, aby i přes léto pleť nestrádala? Péče o pleť se zdá být jednoduchou, ale ve skutečnosti tomu tak není. Na změnu počasí může tvář reagovat velmi různě. U některých se může vysušovat, u jiných bude více mastná a náchylná k pupínkům. Co tedy dělat, aby pleť i v letním období prospívala?

Hydratace

V letní péči o pleť existují určité zásady, které můžete dodržovat, aby vaše tvář vypadala lépe. Jednou z nich je dostatečná hydratace nejen z vnějšku, ale také vnitřně. To znamená dostatek tekutin, nejlepší je samozřejmě voda, případně ta minerální. Pokožka totiž také potřebuje vláhu. Nápoje můžete doplnit o různé ovoce či citrusy. Ale pozor, o citrusových plodech se říká, že na pleti způsobují pupínky, takže to s nimi zase nepřehánějte.

Zbavujte se nečistot

Domácí práce na zahradě, nebo jen procházka prašným městem si žádá každodenní péči, která by se měla skládat nejen z omytí tváře vodou, ale také peelingu anebo masky, díky kterým bude pleť snadněji dýchat a rovněž bude zbavená všech nečistot a ucpaných pórů.

Kvalitní mazání

Přestože spousta z vás odmítá různé hydratační krémy, pokud se dlouhodobě vystavujete slunci, musíte mít alespoň opalovací krém s nejmenším ochranným faktorem. Pokud se chystáte k moři, zvolte lepší ochranné krémy a nepodceňujte sílu slunce. Místo klasických krémů můžete zkusit kokosový olej či jiné alternativy, ale musíte počítat s tím, že dlouhý pobyt na přímém slunci pro vás není bezpečný. Nebojte se do různých krémů, olejů a másel investovat, je to něco, co vám vydrží a zároveň vás i ochrání.

Čtěte také:   Benefity ze cvičení
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *