Péče o pleť v létě

Teplo, slunce, vlhko, to všechno ohrožuje nejen vás, ale také vaší pleť. Co dělat, aby i přes léto pleť nestrádala? Péče o pleť se zdá být jednoduchou, ale ve skutečnosti tomu tak není. Na změnu počasí může tvář reagovat velmi různě. U některých se může vysušovat, u jiných bude více mastná a náchylná k pupínkům. Co tedy dělat, aby pleť i v letním období prospívala?

Hydratace

V letní péči o pleť existují určité zásady, které můžete dodržovat, aby vaše tvář vypadala lépe. Jednou z nich je dostatečná hydratace nejen z vnějšku, ale také vnitřně. To znamená dostatek tekutin, nejlepší je samozřejmě voda, případně ta minerální. Pokožka totiž také potřebuje vláhu. Nápoje můžete doplnit o různé ovoce či citrusy. Ale pozor, o citrusových plodech se říká, že na pleti způsobují pupínky, takže to s nimi zase nepřehánějte.

Zbavujte se nečistot

Domácí práce na zahradě, nebo jen procházka prašným městem si žádá každodenní péči, která by se měla skládat nejen z omytí tváře vodou, ale také peelingu anebo masky, díky kterým bude pleť snadněji dýchat a rovněž bude zbavená všech nečistot a ucpaných pórů.

Kvalitní mazání

Přestože spousta z vás odmítá různé hydratační krémy, pokud se dlouhodobě vystavujete slunci, musíte mít alespoň opalovací krém s nejmenším ochranným faktorem. Pokud se chystáte k moři, zvolte lepší ochranné krémy a nepodceňujte sílu slunce. Místo klasických krémů můžete zkusit kokosový olej či jiné alternativy, ale musíte počítat s tím, že dlouhý pobyt na přímém slunci pro vás není bezpečný. Nebojte se do různých krémů, olejů a másel investovat, je to něco, co vám vydrží a zároveň vás i ochrání.

Čtěte také:   Co je přírodní kosmetika?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *