Péče o ruce v zimě

Mrazíky již udeřily, a tak je třeba opět o něco víc chránit své tělo a samozřejmě i pokožku. Často zapomínáme na ruce, které jsou odrazem nejen naší péče o tělo, ale i zdravotního stavu. Ruce si zaslouží mnohem větší pozornost, než jim věnujeme v dnešních dnech. Častokrát se také říká, že když člověku pohlédnete na ruce, zjistíte, jaký doopravdy je.

Ruce potřebují celoroční péči a je třeba se jim věnovat hlavně v zimních měsících, zejména když začne teplota klesat k nule. Málokoho by napadlo, že taková změna teplot nehtům a rukám může vadit, ale je to tak, protože je to součást našeho těla stejně tak jako vlasy, obličej a tak dále. Důležitá je také hygiena, zlaté pravidlo praví, že se nic nemá přehánět, ale umýt si ruce po použití toalety by měla být naprostá samozřejmost. Rovněž není na škodu, pokud vlastníte antibakteriální gel, hodí se hlavně na cesty. V zimě určitě nezapomínejte na rukavice, je důležité mít ruce v teple, vyhnete se tak případným ekzémům.

A co je ještě důležitější? Nehty nestříhejte, nýbrž jen pilujte, nehty tím zesílí a budou pevnější. Do své péče o nehty můžete zahrnout různé vyživující krémy a báze, které jsou běžně dostupné v drogériích nebo lékárnách. Po koupeli hydratujte ruce krémem, pakliže se řadíte mezi ty, kterým vadí mastné ruce, zkuste nejdříve krému míň a postupně přidávejte, vaše ruce se vám za to totiž odvděčí. Chcete-li o vaše ruce nechat pečovat profesionálku či profesionála, počítejte s tím, že se návštěva salonu může vyšplhat až na tisíce.

Čtěte také:   Jak se vyrovnat s přechodem na chladnější počasí?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *