Pilulky jako doplňky stravy?

Zapomeňte na pilulky a doplňky stravy jako takové. Nač do sebe cpát další množství látek, které vůbec nepotřebujete? Doplňky stravy a výživové suplementy toho slibují mnoho. Ovšem kolik toho jsou schopny opravdu splnit? Začneme tedy pěkně popořádku. Marketingový záměr suplementů, chcete-li doplňků stravy je poněkud bohulibý.

Proč zrovna bohulibý? Inu, marketing pracuje se zákazníkem a jde hlavně o to, aby si zákazník výrobek koupil. Pakliže toho slibuje příliš, zákazník může pochybovat o jeho účinnosti. A pokud toho slibuje příliš málo, nebo to, co zákazníkovi nevyhovuje, zákazník si jednoduše vybere jiný výrobek. Trh se suplementy je velmi rozmanitý. Proto je třeba sledovat trendy, které objevují jak ve výživě, tak i ty, které vytváří samotné farmaceutické firmy, abyste měli přehled o tom, co je ještě únosné a co už je takzvaně přes čáru.

Doplňky stravy jsou zpravidla ve formě léků, prášků a jsou zpracovány do určitého vzhledu. Například může jít o pilulku, která se dá „rozložit“ na dvě části a uvnitř je prášek. Nebo může být prášek rovnou slisovaný do podoby pilulky, ten má v sobě však různé látky, které byste jinak nepozřeli. Jaké? Většinou jde o kypřidla a ztužovadla, která jsou schovaná pod různými dlouhými názvoslovími. A teď upřímně, zkoumali jste někdy složení uvedené na zadní straně obalu, nebo vám stačily popisky na přední straně, které garantují určité procentuální vyjádření množství účinné látky? To může být totiž velký problém, pokud přední obal uvádí například 100% účinnost hlívy ústřičné, je vám tento údaj většinou k ničemu, pakliže si nepřečtete i zadní stranu obalu.

Čtěte také:   Jím víc a hubnu

Proto razíme teorii, že všeho stačí s mírou. Pilulky jako doplněk stravy vám zdraví neobnoví ani nezachrání. Pokud jim ale věříte, můžete si je klidně koupit a možná se dostaví velmi známý placebo efekt. Vyvážená strava také neřeší vše, zvláště v tomto přechodném období, přírodní antibiotika jsou tedy na místě.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *