Podrážděný žaludek – jak ho zklidnit?

S prohýřenou nocí souvisí také podrážděný žaludek. Někdy je stav lepší a jindy horší, někdy pomůže zaspat, jindy až čas. Příčin bolesti žaludku může být mnoho – alkohol, nevhodné jídlo, bakterie i viry. Babských rad je opravdu požehnaně, my vám představíme ty nejlepší z nich.

Pokud nemůžete jíst, tak zůstaňte o čaji a vodě, rozhodně se nenuťte do činností, které jsou vám nepříjemné. Obecně se rovněž doporučuje dieta, nejedná se o dietu dlouhodobou, nýbrž o pár dnů, jestliže bolesti neodezní, raději vyhledejte lékaře.

Radou číslo jedna je tedy bylinkový čaj. Můžete si uvařit vlastní, nebo vsadit na prověřený čaj z lékárny, tyto čaje jsou většinou směsí bylinek jako je heřmánek, meduňka, máta a podobně. Další perfektní věcí jsou jablka – je to takový malý zázrak, používá se totiž i při průjmu a zácpě, zkrátka vám vždy pomůže. Stejně tak jsou na tom banány, zažívání vám upraví a nezatěžují žaludek. Při bolesti žaludku pomůže i nastrouhaná mrkev. A chcete-li podpořit chuť k jídlu, zkuste zázvor, ale pozor, aby vám žaludek ještě více nepodráždil. Brambory a rýži klidně můžete taky. Vhodná je také pohanka, která zahřeje a pomůže vám se zotavit, také obsahuje rutin, který zvyšuje pružnost cév.

Podrážděný žaludek je velmi nepříjemná záležitost, proto tuto bolest v žádném případě nepodceňujte, zvláště když se dostaví z ničeho nic. V těch horších případech může jít třeba o zánět žaludku nebo žaludeční vředy. Správnou životosprávou byste měli všem neduhům předcházet, avšak někdy se i nemocem nevyhnete.

Čtěte také:   Kdy je bolest břicha akutní?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *