Podzimní deprese? Takhle na vás nemohou!

S podzimem také přichází únava a deprese, co dělat, aby vás tyto neduhy nezastihly? Není jednoduché si přes nastávající dlouhé večery a sychravé počasí udržet dobrou náladu. Zvláště pak ve chvílích, kdy se k tomu přidají ještě smutnější zprávy. Ale i to patří k běžnému životu, jen podzim to jaksi dělá ještě těžším. Jak tedy neklesat na mysli v momentech, kdy se cítíte takzvaně pod psa?

Jedním z prvních tipů je udržet svou mysl stále zaměstnanou. Jak toho docílit? Udělejte si jednoduše seznam všech věcí, na které se budete těšit. Snažte si na každý den naplánovat alespoň nějakou činnost či zábavu, jejichž výsledek pro vás bude mít smysl. Každého baví něco jiného a každý se zabývá něčím jiným, tudíž si můžete zvolit cokoliv.

Dalším tipem může být čtení. Jedni preferují psychologické a filozofické knihy k zamyšlení, druzí se raději nechají unést poutavou krimi sérií. Důležité je, aby ve vás čtení nevyvolávalo negativní myšlenky. Pokud neholdujete čtení, tak určitě musíte mít rádi jídlo. Zajděte si do své oblíbené restaurace a udělejte si klidný večer. Pokud se vám nechce nikam chodit, jídlo si lze připravit doma podle vašeho oblíbeného receptu. Když jej budete trávit s rodinou či druhou polovičkou, bude to ještě intenzivnější zážitek.

Jednou v týdnu si dopřejte aktivitu, kterou jste měli rádi jako děti. Psychologové říkají, že návrat do šťastného dětství pomáhá překonat špatné chvíle. Ať jste měli dětství jakékoliv, něco jste měli rádi, proto neváhejte a aktivitu znova zkuste. Pokud je to nemožné, i chvíle vzpomínání přeruší dočasné chmury.

Čtěte také:   Výkyvy nálad - co je způsobuje?

Jednoduše existuje spousta aktivit, které pomáhají překonat chmurné období. Vůbec se nemusí jednat o podzimní náladu, ale o špatnou náladu obecně. Bude to znít určitě jako klišé, ale život je příliš krátký na to, aby v něm zbylo místo na přílišnou negativitu a špatnou náladu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *