Pohyb na dovolené

Dovolená pro velké množství Čechů znamená dobré jídlo a válení se především u moře. Pokud je ale tato skutečnost odlišná od zaběhlých činností, které děláte přes pracovní vytížení, může vám to způsobit potíže. Extrémní přejídání a nulový pohyb zkrátka nevěstí nic dobrého.

Pohyb, o kterém ani nevíte

Pokud patříte mezi milovníky vody, není nic jednoduššího, než si dát několik temp ve vodě. Je to ideální pohyb i pro ty, kteří sportu běžně neholdují a dokáží tak spálit mnoho kalorií. Procházky po městě udělejte jen o trochu delší a pak si budete moct jídlo více vychutnat. Opravdu se dlouhých procházek nebojte, je to vůbec to nejlepší, co můžete pro své tělo na dovolené udělat. Ideálním pomocníkem v pohybu může být také zapůjčení šlapadla, či jiných pomůcek, při kterých je potřeba fyzické síly. Pro ještě větší pohodlí a relaxaci můžete zkusit jógu, která moc kalorií nespaluje, ale ve větším teple se jednoznačně zapotíte více, než je zvykem.

Pro větší sportovní nadšence existuje mnoho variant, z nichž je nejoblíbenější jízda na kole. Vypůjčení kola a objevování místních krás jde ruku v ruce se spalováním příslušných kalorií, které byste jinak přes dovolenou spíše nabírali. Z procházek si můžete udělat menší túru anebo vyrazit běhat ráno či večer, samozřejmě zde záleží na počasí, protože v extrémních teplotách se sport opravdu nedoporučuje.

Čtěte také:   Zadržovaná voda v těle - mýtus či pravda?

Jednoduše řečeno, čas dovolených není pouze o jídle a pití, ale také o tom zrelaxovat se, vypnout od běžných povinností a zažít něco nového. Pokud je pro vás dovolená pouze synonymem přejídání se a nic nedělání, nejsme si jisti, zdali je to ten správný přístup. Nicméně i tak vše záleží na vás a vašich podmínkách či rozhodnutích, které podniknete.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *