Pojďme se zchladit!

Parné dny ne a ne ustoupit, a tak je třeba vědět, jak se před vedrem alespoň z části chránit. Samozřejmě že je nejlepší být někde doma, kde je příjemný chládek anebo být v blízkosti vody a mít možnost se kdykoliv zchladit. Nicméně vedra přetrvávají, a pokud váš dům či byt postrádá klimatizaci, pokojové teploty jsou ty tam. Takže jak zní rady a tipy pro zpříjemnění těchto upocených dní?

První rada se Vám bude možná zdát poněkud zvláštní a neúčinná, ale někteří z ní dokáží vytěžit nejvíce. Jak víte, naše vnímání se dá oklamat a když se podíváte například na fotky ze zimní dovolené, budete se cítit lépe, nebo si můžete pustit třeba film odehrávající se v zimě.

Pitný režim je rovněž důležitý, obzvlášť když je vedro. Na alkohol tentokrát zapomeňte, maximálně si dejte pivo, ale pijte hodně vody s citronem, mátou či meduňkou a doplňujte je minerálkami. Také je dobré si chladit tělo vodou, zejména zápěstí a pak vlasy. Led do drinků použijte na tělo, zde je účinek okamžitý. Mezi kosmetické vymoženosti patří voda ve spreji, kterou lze zakoupit v lékárnách, tu můžete nosit kdekoliv s sebou a mít osvěžení vždy po ruce.

Dalším faktorem je oblečení. Syntetické neprodyšné materiály nechte ve skříni, buďte free! Zkuste lněné oblečení a hlavně se vyvarujte všemu přilnavému, plánujete-li výlet do města. A co víc? Jezte saláty, domácí zeleninu a ovoce. Například salátové okurky a meloun obsahují velmi hodně vody, čili do veder ideální. K létu prostě teplo patří, škoda jen, že si ho nemůžeme schovat na zimu.

Čtěte také:   Jak se správně opalovat?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *