Pořádná dávka vitamínů? Jedině smoothie!

Smoothie, neboli koktejl z toho, co vám chutná nejvíce, je zkrátka ideální kombinací do horkých dnů. Stále jste těmto kombinacím nepřišli na chuť? Existuje mnoho důvodů, proč začít pít smoothies pravidelně. Nevěříte? Čtěte dál, a možná se dozvíte i něco nového.

Vitamíny v nejlepší formě                     

Pakliže si namixujete jak ovoce, tak i zeleninu, máte komplexní vitamíny a hlavně je to více jídlo než pití. Proto nezapomínejte na pitný režim, a pokud se vám bude zdát smoothie moc husté, přidejte vodu. Opatrně pouze s ovocnými smoothies, protože ty jsou díky ovoci plné cukrů, které ve velké míře mohou škodit.

Větší množství ovoce a zeleniny

Díky pravidelné konzumaci smoothies automaticky zvýšíte svůj příjem ovoce a zeleniny. Zní to jednoduše? Ono to tak opravdu je, stačí si smoothie udělat k snídani či svačině a tím pokryjete požadovanou denní dávku ovoce a zeleniny. Smoothie mohou samozřejmě i děti, kterým tak sofistikovaně můžete do směsi přidat to, co by jinak nepozřely.

Lepší zažívání

Více ovoce a více zeleniny se rovná více vlákniny, což znamená lepší zažívání. Díky smoothies se vám také zrychlí metabolismus, což uvítají zejména ti, kteří se snaží shodit přebytečná kila. Existují také detoxikační smoothies, které jsou vhodné ještě na jaře, abyste si udělali takzvanou „očistu“ po zimě a připravili se na sezonu.

Nepleťte si smoothie s odšťavňováním

V samotném smoothie najdete všechny kousky, které smoothie mixér nezvládl pomixovat, odšťavněním vznikne pouze šťáva a samotný plod ovoce či zeleniny zůstane nevyužitý. Z tohoto důvodu je smoothie mnohem zdravější a nevzniká při něm takové množství odpadu jako při odšťavnění.

Čtěte také:   Psyllium

Smoothies jsou zkrátka ideálním snackem do letních dní. Není nic lepšího, když je zdravá věc chutná a zároveň stojí minimum námahy.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *