Posilujte svou imunitu!

Patříte mezi ty, kteří často trpí nachlazením, rýmou a podobnými problémy? Máme pro vás několik rad, jak jednoduše a kvalitně posilovat imunitu nejen v podzimních a zimních měsících. Zvláště v těchto dnech je nachlazení velmi časté, nejenom díky počasí, ale také kvůli zvýšené pracovní aktivitě a nutkání vše stihnout do příchodu vánočních svátků.

Sportem ku zdraví

Pokud sportujete pravidelně, máte předpoklad k tomu, že vaše imunita bude fungovat správně. Vyberte si cokoliv, ať už chůzi, fitness, běh. Další pořekadlo praví, že ve zdravém těle je i zdravý duch, takže „zabijete“ dvě mouchy jednou ranou.

Jezte pravidelně

Sportujete-li pravidelně, máte určitě zájem i o zdravou stravu. Důležité je také jíst pravidelně a pokud možno i ve stejných časových intervalech. Nepravidelná strava nese následky právě v podobě špatné imunity. Dávejte pozor také na to, jaké potraviny si vybíráte. Samozřejmě, že zdravá strava není jen o restauracích a fastfoodech, nejlepší je jídlo připravené doma, máte potom nutkání si pokrm ještě více vychutnat. A nezapomínejte na pitný režim, teď jsou to hlavně čaje či teplé džusy.

Vitamíny a minerály

V těchto dnech je to vitamin C, naleznete ho v česneku, jablkách, cibuli apod. Aktuální je také sušené ovoce (meruňky, švestky, goji). Netroufáte si na to, že zvládnete všechny minerály a vitamíny pokrýt stravou? V zimních měsících můžete zkusit užívat multivitaminy v pilulkách, ale s příchodem jara je opět odložte. Mnohem podstatná je totiž přirozená strava.

Čtěte také:   Jak sportovat s obezitou?

Spánek

Spánek je ten nejlepší lékař na světě. Proto se řiďte i tmou venku a choďte spát dřív než v létě, organismu tím projevíte laskavost a vaše imunita bude v pořádku.

Otužování

Ačkoliv to možná zní trochu nelibě, s příchodem mrazíků je třeba se začít otužovat. Nejideálnější je s otužováním začít již v pozdním létě a také si pomalu zvykat na jiný rytmus dne.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *