Potraviny podporující hubnutí

Ne nadarmo se do hubnoucího jídelníčku přidávají vybrané potraviny. Nastartují metabolismus, urychlují trávení a jsou zdravé. Samozřejmě mají také spoustu vitamínů a potřebných látek, což znamená – dejte vale salámům a uzeninám! Místo si dopřávejte tyto „chuťovky“, budete šťastnější a štíhlejší.

Avokádo

Výborné jak do sladké, tak i slané kuchyně. Obsahuje zdravý tuk, který je nezbytně nutný. Zasytí a pomáhá snižovat chuť k jídlu.

Jablka

Klasické české ovoce, které by nemělo chybět v našem jídelníčku, ale spousta lidí na něj zapomíná a raději sáhne po exotickém ovoci. Jablka jsou bohatá na vlákninu, cítíte se po nich tedy sytější a upravují peristaltiku.

Ovesné vločky

Opět bohatý zdroj vlákniny a dnešní snídaňové trendy je diktují. Ale volte obyčejné vločky a dle fantazie je doplňte do snídaně, protože například hotové kaše mají velký obsah cukru, stejně jako müsli pečené.

Fazole

Myslíte si, že nadýmají? Správně upravené luštěniny ne (namočte je na požadovanou dobu dopředu a pak je nezapomeňte uvařit) a pakliže je jíte pravidelně, s plynatostí nebudete mít problém. Jsou nadupané bílkovinami a slupky pročistí střeva.

Brokolice a květák

Brokolice ještě stále stojí na pranýři, buď ji milujete anebo nesnášíte. S květákem jsou na tom Češi o něco lépe, protože si ale dopřávají nezdravou smaženou variantu. Zapečená brokolice či květák jsou ale stejně chutné, ne-li lepší. Mají také vysoký obsah vlákniny, řadí se mezi bojovníky proti rakovině.

Čtěte také:   Zbavte se kašle jednou provždy!

Zelený čaj

Pijte pravidelně zelený čaj, urychluje metabolismus a obsahuje spoustu antioxidantů. Dávejte si pozor na sladidla, ty pokud možno, úplně vynechte.

Je jasné, že s množstvím to nebudete ze začátku přehánět, stačí začít pomalu a pak přidávat, uvidíte, že tělo Vám přinese zasloužené výsledky.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *