Potraviny způsobující stárnutí

Napadlo Vás také někdy, proč se některé potraviny nedoporučují jíst? Nebo proč se po kocovině cítíte tak špatně? Samozřejmě, že je alkohol toxický, ale pokud jste i během večírku pozřeli nějaké pochutiny, nemůžete se divit, že se následující den cítíte jako před smrtí.

Potraviny, které jdou ruku v ruce se stárnutím, nejsou pro zdraví nikterak přínosné, ale přesto jsou oblíbené, právě kvůli své chuti, neboť obsahují spoustu cukru a soli. Dlouhodobá konzumace způsobuje taktéž různé zdravotní problémy od obezity až po infarkt.

Alkohol

Budíte se ráno po tahu s akné na pleti? Není se čemu divit, játra nestíhají čistit tělo od alkoholu. Nezdravá pleť – rovná se předčasné stárnutí.

Cukrovinky

Přemíra cukru ničí kolagen, pružnost pokožky. Přetěžuje organismus a ovlivňuje cévy. Také v těle začíná probíhat proces pod názvem glykace, kdy se molekuly cukru naváží na jinou molekulu, obvykle bílkovinu, a tak urychlují stárnutí.

Slaná jídla

Brambůrky, tyčinky, sterilizovaná zelenina, sůl je všude. I běžné pečivo obsahuje více soli, než je stanoven denní příjem. Sůl zadržuje vodu v těle a způsobuje povadlou kůži a například vaky pod očima.

Kofein

Nejen káva, ale všechny kofeinové nápoje jsou v malé míře povoleny jako drobné povzbuzení, ale pokud pijete litry denně, budete odvodnění a vaše zuby budou značně zažloutlé. V tomto případě můžete opravdu vypadat o něco starší, protože vaše pleť bude seschlá.

Čtěte také:   Existují potraviny proti stárnutí?

Sycené limonády

Energy drinky a podobné limonády pijte jen výjimečně. Pomáhají, ale také škodí vašim zubům, poškozují zubní sklovinu a člověk bez zubů vypadá mnohem, mnohem starší než doopravdy je.

Červené maso

Zvýšená konzumace červeného masa vede v těle ke vzniku volných radikálů, které ničí buňky a my tak rychleji stárneme.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *