Potraviny způsobující stárnutí

Napadlo Vás také někdy, proč se některé potraviny nedoporučují jíst? Nebo proč se po kocovině cítíte tak špatně? Samozřejmě, že je alkohol toxický, ale pokud jste i během večírku pozřeli nějaké pochutiny, nemůžete se divit, že se následující den cítíte jako před smrtí.

Potraviny, které jdou ruku v ruce se stárnutím, nejsou pro zdraví nikterak přínosné, ale přesto jsou oblíbené, právě kvůli své chuti, neboť obsahují spoustu cukru a soli. Dlouhodobá konzumace způsobuje taktéž různé zdravotní problémy od obezity až po infarkt.

Alkohol

Budíte se ráno po tahu s akné na pleti? Není se čemu divit, játra nestíhají čistit tělo od alkoholu. Nezdravá pleť – rovná se předčasné stárnutí.

Cukrovinky

Přemíra cukru ničí kolagen, pružnost pokožky. Přetěžuje organismus a ovlivňuje cévy. Také v těle začíná probíhat proces pod názvem glykace, kdy se molekuly cukru naváží na jinou molekulu, obvykle bílkovinu, a tak urychlují stárnutí.

Slaná jídla

Brambůrky, tyčinky, sterilizovaná zelenina, sůl je všude. I běžné pečivo obsahuje více soli, než je stanoven denní příjem. Sůl zadržuje vodu v těle a způsobuje povadlou kůži a například vaky pod očima.

Kofein

Nejen káva, ale všechny kofeinové nápoje jsou v malé míře povoleny jako drobné povzbuzení, ale pokud pijete litry denně, budete odvodnění a vaše zuby budou značně zažloutlé. V tomto případě můžete opravdu vypadat o něco starší, protože vaše pleť bude seschlá.

Čtěte také:   Štíhlý neznamená zdravý

Sycené limonády

Energy drinky a podobné limonády pijte jen výjimečně. Pomáhají, ale také škodí vašim zubům, poškozují zubní sklovinu a člověk bez zubů vypadá mnohem, mnohem starší než doopravdy je.

Červené maso

Zvýšená konzumace červeného masa vede v těle ke vzniku volných radikálů, které ničí buňky a my tak rychleji stárneme.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *