Poznáte, kdy máte špatnou náladu?

Špatná nálada jde ruku v ruce s chladným, chmurným a podzimním počasím, které je na podobné problémy jako stvořené. Od špatné nálady k depresi je to cesta poměrně dlouhá, nicméně člověk neznalý ji nemusí jen tak rozpoznat, pokud ovšem nepřijde bez jakýchkoliv příznaků. Co už je deprese a co je „jen“ špatná nálada?

Špatná nálada

Když na vás padne špatná nálada, měli byste to umět rozpoznat. Indicií číslo jedna je samozřejmě to, že každý z nás už špatnou náladu měl, což znamená, že ví, kdy je to jen „den blbec“ a kdy je to něco jiného. Mnohdy se ale stává, že špatná nálada přetrvává a může být brána jako počáteční deprese. Takže pokud u vás negativismus převládá a vy už si s tím sami nevíte rady, zkuste zapojit své blízké, případně odborníky, kteří vám s tímto problémem rádi pomohou.

A co když už je to deprese?

Deprese má nepřeberné množství podob a de facto se může projevit úplně jakkoliv, proto je téměř bezpodmínečné vyhledat odbornou pomoc. O depresi se říká, že je mnohem horší než špatná nálada a že ji lidé poznají, ale jak jste se dočetli výše, vůbec tomu tak nemusí být. Co je důležité si uvědomit, že lidé v takovéto situaci potřebují vaši pomoc a obracet se k nim zády by nebylo příliš vhodné. Právě i s pomocí blízkých se léčba může zkrátit. Přistupujte k nim s opatrností a péčí a dávejte si pozor na to, co říkáte. Nemocní lidé jsou mnohem citlivější na všechny podněty, které se jich týkají a dokáží je lehce rozhodit, proto je třeba se s tímto faktem naučit pracovat.

Čtěte také:   Maniodepresivní psychóza

Dost možná se ve vašem okolí nachází někdo, kdo depresemi trpí a vy o tom nemáte ani potuchy. Proč? Lidé trpící depresemi se ne často dokáží s problémem svěřit, ale pokud víte, že si těmito problémy procházejí, neváhejte jim nabídnout svou pomoc.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *