Předčí kvalita kvantitu?

Určitě víte, že není příliš důležité, kolik ovoce a zeleniny sníte, ale odkud pocházejí. Kvalita totiž ve zdravém stravování hraje důležitou roli. Jak a kolik toho sníst, odkud brát potraviny, které jsou vám neznámé a kde jsou cenově nejvýhodnější? Ne vždy je všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Proto jsme si pro vás připravili tento článek.

Dejte přednost tuzemským potravinám

Máte-li ve svém okolí někoho z rodiny, či alespoň známého, který se zabývá pěstováním zeleniny a ovoce, určitě se nebojte jej požádat o vzorek. Pěstitelé se většinou rádi podělí a vy budete mít možnost zkusit, jak ve skutečnosti chutná zelenina nebo ovoce. Nejvíce rozdíl poznáte na rajčatech, rajčata pěstovaná v normálních podmínkách krásně voní a jsou červené. Totéž platí o paprice, nebo broskvích či meruňkách.

Vsaďte na osvědčenou značku a reference ostatních

Při nakupování nových značek a hlavně nových potravin, které ještě neznáte, nezapomeňte na reference ostatních lidí. Ceny zkuste porovnat a uvidíte, jaká se vám zamlouvá nejvíc. Opět se zkuste zaměřit na lokální produkty, abyste podpořili tuzemskou ekonomiku. Berte v potaz, že tuzemská značka ještě neznamená, že produkt byl vyroben na území České republiky. Je třeba detailně prozkoumat, odkud produkt pochází. Samozřejmě to neplatí úplně u všech potravin. U některých stačí průměrná kvalita, která splňuje vaše požadavky.

Zkuste pěstovat sami

Jak jsme předesílali výše, vlastní suroviny a potraviny jsou nejlepší. Přestože nepatříte mezi velké fanoušky pěstitelství, začněte alespoň bylinkami a výrobou potravin, které nezaberou tolik času. Posléze uvidíte, že jíst vlastní výrobky je ta nejvýhodnější cesta, jakou můžete pro sebe a své okolí učinit. Právě je sezóna salátu, takže se nebojte zkusit si vypěstovat pár hlávek.

Čtěte také:   Co je to RAW?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *