Přejedli jste se o svátcích?

Svůj záměr jíst s rozumem jste nedodrželi a teď bojujete s nepříjemnou bolestí žaludku? Nezoufejte, máme pro vás několik tipů, jak případnou bolest překonat, či ji v lepším případě alespoň předejít. Vánoční svátky jsou, co se jídla týče, velmi náročné, proto je třeba si dávat pozor na to, co sníte a hlavně kolik toho sníte. Ne vždy svou míru dokážete odhadnout, proto se o to alespoň pokuste.

Proč musíte jíst všechno?

Důležité je si uvědomit, proč vlastně máte tendenci se přejídat a zda vlastně máte dostatečně silnou vůli na to všechny nástrahy překonat. Je tedy vlastně důležité ochutnat úplně všechno hned, nebo raději postupně s tím, že věci, které jsou vám známé, jednoduše vynecháte? To je otázka, na kterou byste si měli umět jasně odpovědět a hlavně její znění dodržet.

Hýbejte se!

Pohyb je to nejlepší, co pro sebe a své tělo můžete o svátcích udělat. Máte-li naplánované návštěvy příbuzných, zkuste si v rámci pohybových aktivit udělat procházku. Totéž se doporučuje i tehdy, pokud se přejíte.

Hořké bylinky

Už naše prababičky věděly, že bylinkový čaj, případně troška piva jsou na správné trávení jako stvořené. Uvařte si tedy bylinkový čaj, nebo zkuste vypít skleničku hořkého piva a uvidíte, že se vám uleví. Nepatříte-li mezi příznivce bylinkových čajů ani piva, zkuste vodu s citronem.

Aloe Vera

Čtěte také:   Sportujete i na podzim?

Pokud vaše obtíže přetrvávají a máte zácpu, zkuste gel z aloe vera. Ale opatrně, při větším množství může mít až velmi projímavé účinky. Dříve, než se do tohoto experimentu pustíte, pečlivě si pročtěte například internetové diskuze.

Mějte na paměti, že přejídání není vůbec zdravé. Proto si raději užívejte volné dny jinak než jídlem, neboť přemíra jídla v pár dnech vám může nechat následky na celý život.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *