Proč se Vám nedaří zhubnout?

Dodržujte všechny zásady zdravé životosprávy, dostatečně se hýbete, ale stále vám váha ukazuje stejnou hmotnost? Možná děláte jednu z deseti nejčastějších chyb, kvůli kterým vaše úsilí přichází nazmar.

Nedostatečný pitný režim

Voda hydratuje pokožku, pomáhá vám v boji s nadváhou a zrychluje metabolismus. Dejte si před jídlem sklenku vody, abyste si zaplnili žaludek. Pro vysoký obsah vody je také vhodné konzumovat během jídla či před ním ovoce a zeleninu.

Minimální pohyb

Krátké procházky vám nesplní sen o krásné postavě. Pokud chcete opravdu zhubnout, zařaďte do denního režimu alespoň půl hodinový pohyb, při kterém se vám rozproudí krev. Zkuste si třeba zaběhat, zajezdit na kole nebo zajít na spinning.

Nadbytek zdravých potravin

I zdravými potravinami se můžete přejíst. Zdravá strava neznamená dietní strava. Příkladem mohou být ořechy a semena, která jsou kalorická a tučná. Nevhodné je i sušené ovoce kvůli vysokému podílu cukru. Celozrnné těstoviny a hořká čokoláda mají vysokou kalorickou hodnotu, proto si vždy hlídejte množství toho, co sníte.

Kardio cvičení

Intenzivní pohyb, při němž se vám zvýší tepová frekvence, do hubnoucího plánu patří, ovšem začít byste k tomu měli i posilovat, abyste si vybudovali svalovou hmotu a zrychlili svůj metabolismus.

Cvičení s prázdným žaludkem

Pokud cvičíte s prázdným žaludkem, spalujete kalorie ze svalové hmoty namísto tuků.

Partner nechce změnit jídelníček

Je velmi složité přizpůsobit jídelníček tak, aby vyhovoval vám oběma. Můžete zkusit vařit dvě jídla nebo jej přesvědčit, že změna životního stylu mu prospěje.

Čtěte také:   Jak hubnout po Vánocích?

Vynechání potravinové skupiny

Vynechali jste ze svého jídelníčku skupinu potravin? Můžete trpět nedostatkem živin a únavou, která vám bude bránit ve cvičení. Nevynechávejte ani sacharidy, ani tuky, jinak si rozhodíte metabolismus a přivodíte jo-jo efekt.

Nedostatek spánku

Málo spánku aktivuje hormony, které stimulují chuť k jídlu.

Minimum zeleniny

Denně byste měli sníst pět porcí zeleniny. Svému tělu dodáte živiny a minimum kalorií. Vláknina obsažená v zelenině vám dodá pocit sytosti.

Začátek dne bez snídaně

Vynecháním snídaně sice snížíte celkový příjem kalorií, avšak vlivem hladovění bude tělo zadržovat tuk.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *