Repelenty lze připravit i doma!

Že jste vyzkoušeli kvanta repelentů proti otravnému hmyzu, ale nefungovaly? Napadlo vás dát šanci i těm přírodním, které fungují úplně na stejném principu, ale navíc jsou bez chemikálií?

Samozřejmě že i přírodní repelenty mají svá negativa, většinou jde o to, že pokožku mohou zabarvit anebo v horším případě způsobit alergickou reakci, ta se ale nevylučuje ani u těch klasických. Také musíte počítat s tím, že je třeba „vychytat“ to správné množství a přípravu tak, aby vám co nejvíce vyhovovala, což znamená, že je zapotřebí trochu praxe. A praxi získáte tak, že se jednoduše této problematice budete více věnovat. Stojí to za to?

Klasické repelenty proti hmyzu jsou jen směs chemických sloučenin, z nichž jedna byla používaná jako pesticid v zemědělství, proč myslíte? Odpověď je jednoduchá, hmyz tuto sloučeninu nesnáší.

Jak si repelenty doma připravit?

Mandlový olej

Do klasického rozprašovače nalijte trochu mandlového oleje, přidejte cca 20 kapek růžového olejíčku a hlavně hrnek vody. Vše protřepejte a aplikujte na požadované části těla.

Citrusy

Je jedno, jaké plody použijete (citrony, pomeranče, limetky…), jedná se o to, že do vařící vody přidáte několik plodů, které jsou oloupané a nakrájené. Vařte je zhruba minutu na silný výkon, poté plamen stáhněte a vařte další hodinu. Pak plody sceďte, vodu nechte vychladnout a repelent je na světě.

Peprmint nevoní i klíšťatům

Tak jako mezi některými lidmi není peprmint favoritem, stejně na tom jsou i klíšťata. A příprava tohoto odpuzovače je velmi jednoduchá. Stačí vám 20 kapek peprmintového olejíčku s dvěma hrnky vody a pro promíchání je hotovo.

Čtěte také:   Strava na podzim

Na internetu je nespočet variant na přírodní odpuzovače, proto je třeba zkoušet, které se vám osvědčí nejvíc, neboť každému vyhovuje něco jiného.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterDigg thisEmail this to someoneSdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisment ad adsense adlogger