Snižovat cholesterol nemusíte jen pilulkami

Pomáhat snižovat vysoký cholesterol nemusí jen léky. Jde to i jiným způsobem. Jakým? Prim hraje zdravá strava a potraviny, které pomáhají snižovat špatný cholesterol. Druhým, ale zároveň důležitým faktorem je, že víte, odkud a proč máte špatný cholesterol. Nemusí to být totiž jen nesprávným stravováním, nýbrž poruchami stravování, které nejen že mají špatný vliv na celý organismus, ale i podvýživa a nedostatek vitamínů způsobuje vysoký cholesterol.

Jste štíhlí?

Přestože jste štíhlí, ještě neznamená, že nemůžete mít problémy s cholesterolem. I nemocní lidé je mohou mít, právě díky nedostatečnému množství vitamínů ve stravě se s tímto problémem můžete setkat také, aniž byste se domnívali, že to vůbec jde. Musíme ale rovněž poukázat na to, že každý je jedinečný a na každého působí něco jiného, proto není pravidlem, že všechny potraviny níže uvedené vám skutečně pomohou.

Zkuste vybrané potraviny

Červené víno je záhadou. Některé zdroje tvrdí, že polyfenoly v něm obsažené pomáhají snižovat škodlivý cholesterol. Samozřejmě nemůžete vypít litr najednou, dvě deci stačí. Semínka, ořechy a ryby jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, které pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu a také jsou velmi zdravé. Kolikrát týdně je konzumujete? Vitamín C pomáhá ničit tuky a zabraňuje jejich usazování na nesprávných místech. V čem je ho nejvíce? Jablka, zelí, brokolice, česnek, cibule, vyhledávejte především lokální potraviny, o kterých víte, že vám vyhovují. Dalším tipem mohou být rajčata, která díky své barvě zabraňují vstřebávání zlému cholesterolu. Totéž platí u dalších červených potravin, jako jsou například řepa anebo jahody.

Čtěte také:   Chcete zlepšit svou obranyschopnost?

Pokud si nejste jistí, jaký je váš cholesterol, nebojte se navštívit lékaře. Ten správný by vám měl udělat rozbor krve, z kterého následně poznáte, jak na tom doopravdy jste. Po zjištěných výsledcích by vám měl doporučit případnou léčbu.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *