Spěte sladce

Nespavost nebo poruchy spánku jsou negativním fenoménem naší doby. Léčí se klasickými chemickými léky, ovšem jejich užívání vede k vytvoření návyku a doprovází jej celá řada nežádoucích účinků. Zkuste místo léků bylinky nebo přírodní přípravky na podporu spánku. Účinek přírodních preparátů se dostavuje postupně a je vhodné začít s nimi před polykáním klasických léků. Tyto preparáty mají minimum nežádoucích účinků a můžete je kdykoliv vysadit, protože nejsou návykové. A jaké bylinky působí příznivě na kvalitu spánku?

Kozlík lékařský

V lidovém léčitelství je tato bylinka používaná při poruchách spánku. Zkracuje dobu usínání, má uklidňující a uvolňující účinky, zmírňuje svalové napětí a podráždění a uklidňuje nervový systém. Působí nejen proti nespavosti, ale i proti migréně nebo přepracovanosti.

Chmel otáčivý

Jedná se o mírné sedativum známé pro své relaxační účinky. Uklidňuje podráždění a nervozitu a vyvolává spánek. Skvěle působí proti nespavosti, uvolňuje napětí a zmírňuje nervovou podrážděnost.

Třezalka tečkovaná

Jedná se o nejznámější a nejrozšířenější antidepresivum. Zmírňuje mírné formy deprese, zlepšuje náladu, snižuje úzkost, apatii a nespavost. Naordinujte si ji, pokud jste sklíčení, nervově podráždění nebo v melancholických náladách. Třezalku neužívejte, pokud berete antidepresiva, léky při poškození ledvin, jater a při užívání léků na srdce.

Meduňka lékařská

Obsahuje silici, která zklidňuje stavy úzkosti a navozuje spánek. Navrací duševní rovnováhu a pohodu. Celkově tiší bolest a je účinná při migréně. Obvykle se pije meduňkový čaj nebo se konzumují čerstvé lístky.

Čtěte také:   Zkoušeli jste tato přírodní léčiva?

Mučenka

Má protikřečové a lehce sedativní účinky. Užívejte ji při úzkosti, bušení srdce, hysterii a podrážděnosti. Celkově uklidňuje a navozuje spánek. Není vhodné kombinovat ji s antidepresivy.

Levandule

Ve formě aromaterapie uklidňuje a odstraňuje podrážděnost, stres, napětí a bolesti hlavy.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *