Sportujete i na podzim?

Sportování a hubnutí na podzim? Jde tato kombinace k sobě? Mnoho lidí se vyžívá v hubnutí na podzim, je tato příležitost vhodná pro všechny, nebo jde jen o výmysl ostatních? Hubnutí na podzim má své pro a proti, stejně jako ostatní roční období. Proto se s námi zaměřte na to, jaké aktivity jsou vhodné v podzimním čase, který je momentálně v plném proudu.

Proč ano?

Hubnutí na podzim je výhodné v tom, že se dá stále sportovat venku, což znamená, že se nemusíte trápit v přeplněných fitness centrech, ale stále můžete využívat pěkného počasí, které zrovna babí léto nabízí. A stejně tak se udržíte lépe v kondici, protože pohyb venku má vliv nejen na zdraví fyzické, ale také na to duševní (chcete-li psychické). Mnoho z vás má podzim oblíbený právě proto, že babí léto bývá velmi krásné a hlavně teplé, takže různá onemocnění se vám prozatím vyhýbají. Ale nic se nemá podceňovat, rána totiž dokáží být pěkně krutá a teplota se může pohybovat okolo nuly. Dále máte ideální příležitost do svého jídelníčku zapracovat více zeleniny. Co taková dýně, paprika, mrkev anebo řepa? Podzimní strava je velmi příjemná, dokáže zahřát a jako bonus do těla dopravíte potřebné vitamíny a minerály.

Proč ne?

Výmluvy se najdou vždy, určitě to znáte, ale proč na podzim vlastně nesportovat? To, že se vám nechce, je samozřejmě také důvod, ale o to víc byste se měli snažit s tím něco dělat. Pokud sportovat nemůžete, neboť jste utrpěli úraz či jste po operaci, pak se zaměřte na rekonvalescenci a do sportovního procesu se můžete vrátit i v zimním období. Ti lenivější z vás si mohou start nechat až na jaro, kdy bude více příležitostí k tomu takzvaně vyplavit endorfiny.

Čtěte také:   Vstávejte dříve, budete se cítit líp!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *