Sportujete i na podzim?

Sportování a hubnutí na podzim? Jde tato kombinace k sobě? Mnoho lidí se vyžívá v hubnutí na podzim, je tato příležitost vhodná pro všechny, nebo jde jen o výmysl ostatních? Hubnutí na podzim má své pro a proti, stejně jako ostatní roční období. Proto se s námi zaměřte na to, jaké aktivity jsou vhodné v podzimním čase, který je momentálně v plném proudu.

Proč ano?

Hubnutí na podzim je výhodné v tom, že se dá stále sportovat venku, což znamená, že se nemusíte trápit v přeplněných fitness centrech, ale stále můžete využívat pěkného počasí, které zrovna babí léto nabízí. A stejně tak se udržíte lépe v kondici, protože pohyb venku má vliv nejen na zdraví fyzické, ale také na to duševní (chcete-li psychické). Mnoho z vás má podzim oblíbený právě proto, že babí léto bývá velmi krásné a hlavně teplé, takže různá onemocnění se vám prozatím vyhýbají. Ale nic se nemá podceňovat, rána totiž dokáží být pěkně krutá a teplota se může pohybovat okolo nuly. Dále máte ideální příležitost do svého jídelníčku zapracovat více zeleniny. Co taková dýně, paprika, mrkev anebo řepa? Podzimní strava je velmi příjemná, dokáže zahřát a jako bonus do těla dopravíte potřebné vitamíny a minerály.

Proč ne?

Výmluvy se najdou vždy, určitě to znáte, ale proč na podzim vlastně nesportovat? To, že se vám nechce, je samozřejmě také důvod, ale o to víc byste se měli snažit s tím něco dělat. Pokud sportovat nemůžete, neboť jste utrpěli úraz či jste po operaci, pak se zaměřte na rekonvalescenci a do sportovního procesu se můžete vrátit i v zimním období. Ti lenivější z vás si mohou start nechat až na jaro, kdy bude více příležitostí k tomu takzvaně vyplavit endorfiny.

Čtěte také:   Naučte se vařit zdravěji!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *