Správná motivace při sportování – to je základ!

Přinášíme další motivační článek, a víte co je právě nejdůležitější? Motivace! Při začátcích se sportováním je to snad nejvíce pokládaná otázka. Jak si udržet správnou motivaci a neztrácet chuť opětovně cvičit? Někomu se to může se to zdát triviální, ale opravdu tomu tak není. Cvičení není jen o pohybu, ale o celkové změně dosavadního režimu, což už je docela velký zásah.

Změňte myšlení

Prvním větším krokem je změna myšlení. V podstatě potřebujete jen pevnou vůli, což znamená, že musíte být stoprocentně odhodláni se sebou něco dělat. Nemusíte být samozřejmě přehnaně pozitivní, nicméně nahlížet na věci z lepšího úhlu pohledu prospěje nejen vám, ale také vašemu okolí.

Stanovte si cíle

Stanovení vašich cílů vám usnadní práci s časem a výsledky. Vytvořte si program s přesným rozpisem sportování a díky svému rozhodnutí je svědomitě plňte. Pokud si myslíte, že to nezvládnete, poproste své kamarády, či rodinu, ať se s vámi o tomto tématu pobaví a vy najdete společné řešení.

Ve dvou se to lépe táhne

Na sportování si najděte partnera, s nímž sdílíte i jiné zájmy, které vás spojují. Z povinnosti se může rázem stát zábava a vy se na ni budete těšit. Samozřejmě se nezapomeňte věnovat takové aktivitě, která je pro vás vhodná a vy se o ni zajímáte.

 Nepolevujte

Přestože budete velmi odhodlaní, může dojít k tomu, že časem vás tento styl života omrzí a již nebude onou správnou náplní, kterou jste tak dlouho hledali. V tomto momentě je důležité neházet flintu do žita a krizi zkusit přejít, neboť posléze se všechno opět vrátí tam, kde má. Takže budete spokojeni se svým novým já a budete moci informace předávat dalším. A co je velmi opomíjené, budete mít radost ze života, ale hlavně z pohybu.

Čtěte také:   Dají se omezit chutě na sladké?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *