Správná motivace při sportování – to je základ!

Přinášíme další motivační článek, a víte co je právě nejdůležitější? Motivace! Při začátcích se sportováním je to snad nejvíce pokládaná otázka. Jak si udržet správnou motivaci a neztrácet chuť opětovně cvičit? Někomu se to může se to zdát triviální, ale opravdu tomu tak není. Cvičení není jen o pohybu, ale o celkové změně dosavadního režimu, což už je docela velký zásah.

Změňte myšlení

Prvním větším krokem je změna myšlení. V podstatě potřebujete jen pevnou vůli, což znamená, že musíte být stoprocentně odhodláni se sebou něco dělat. Nemusíte být samozřejmě přehnaně pozitivní, nicméně nahlížet na věci z lepšího úhlu pohledu prospěje nejen vám, ale také vašemu okolí.

Stanovte si cíle

Stanovení vašich cílů vám usnadní práci s časem a výsledky. Vytvořte si program s přesným rozpisem sportování a díky svému rozhodnutí je svědomitě plňte. Pokud si myslíte, že to nezvládnete, poproste své kamarády, či rodinu, ať se s vámi o tomto tématu pobaví a vy najdete společné řešení.

Ve dvou se to lépe táhne

Na sportování si najděte partnera, s nímž sdílíte i jiné zájmy, které vás spojují. Z povinnosti se může rázem stát zábava a vy se na ni budete těšit. Samozřejmě se nezapomeňte věnovat takové aktivitě, která je pro vás vhodná a vy se o ni zajímáte.

 Nepolevujte

Přestože budete velmi odhodlaní, může dojít k tomu, že časem vás tento styl života omrzí a již nebude onou správnou náplní, kterou jste tak dlouho hledali. V tomto momentě je důležité neházet flintu do žita a krizi zkusit přejít, neboť posléze se všechno opět vrátí tam, kde má. Takže budete spokojeni se svým novým já a budete moci informace předávat dalším. A co je velmi opomíjené, budete mít radost ze života, ale hlavně z pohybu.

Čtěte také:   Začněte s pravidelnou chůzí!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *