Správný pitný režim

Pít se musí, důležité ovšem je co a v jaké míře. Tímto nemáme na mysli alkohol, který se do pitného režimu příliš nehodí, ale tekutiny, kterými pokryjeme denní příjem. Jak a kolik vody vypít? Obecně se tvrdí, že dva až tři litry denně. Nicméně i tato míra se může lišit, neboť každý má jiné potřeby a návyky, ale i přesto by měl zdravý dospělý člověk tyto hodnoty dodržovat.

Co zahrnout do pitného režimu?

Výše zmíněný alkohol do něj opravdu nepatří, stejně tak káva. Výjimku lze udělat u jednoho piva, to si můžete dopřát tehdy, pokud jste měli velký energetický výdej. Dále je to hlavně voda a minerální vody, které nejsou slazené, ale obsahují různé druhy vitamínů (hořčík, zinek, magnézium a jiné). Různé zdroje tvrdí, že do pitného režimu nelze počítat polévky, my jsme toho názoru, že nejedná-li se o krémové polévky, i ty mohou být menším pomocníkem. Další variantou jsou ovocné a zelené čaje, černý se příliš nedoporučuje, vhodné jsou i ovocné šťávy.

  • Určitě víte, že pít máte i tehdy, když nepociťujete žízeň, protože tento znak je už alarmující, věnujte pozornost i rtům, které jsou při nedostatku vody suché.
  • Přes letní dny se potřeba vody zvětšuje, neboť se i více potíte. Totéž platí u sportu, kdy je třeba výdej tekutin následně doplnit.
  • Přestože je příjem tekutin dán, do ničeho se nesmíte nutit. Jestliže vám vyhovuje pít méně, pijte méně, protože takzvaných „akvaholiků“ stále přibývá. Trend různých lahví s vodou je viditelný stále víc a víc, což samozřejmě není na škodu, ale pít hodně už zdravé rozhodně není.
Čtěte také:   Potraviny způsobující stárnutí

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.