Superpotraviny pro každý den

Superpotraviny pro každý den? V létě i v zimě? I takové jsou, jen stačí vědět jejich účinky. Je jasné, že je lepší využívat sezónní potraviny, ale když jste mimo domov, nějaké řešení mít musíte. Možná někteří z vás budou tušit, že jsou to takové, které se relativně snadno sklidí a podávají se především v sušené formě, ale není to pravidlem.

Tyto superpotraviny jsou samozřejmě dostupné i v supermarketech, ale i přesto si je můžeme přiblížit. Jako první je česnek, který je jednou z nejlepších prevencí proti nachlazení a chřipce. Mnoho lidí jej odmítá pro jeho typický odér, ale za ty účinky stojí. Hodí se jak do vařených, tak i do syrových pokrmů a může posloužit také jako koření. Další superpotravinou, také velmi aromatickou je zázvor, který má téměř stejné funkce jako česnek, akorát pro někoho může být chuťově příjemnějším než česnek. Výborné jsou domácí zázvorové limonády, nebo jej můžete rovněž přidat do jídla.

Chilli je další docela pikantní věcí, která zrychluje metabolismus a chrání tělo před nemocemi. Skvělé se hodí jak do teplé, tak i do studené kuchyně. Důležité je, aby jídlo mělo ten správný říz, ale nezapomeňte, že pokud na pálivá jídla nejste zvyklí, nesmíte to přehánět. Dobrá je také skořice, která je ve větším množství také ostrá, ale pokud ji použijete s mírou, docílíte neobvyklé chuti. Je vhodná do sladkých i slaných jídel. Je plná antioxidantů a říká se, že dokonce zpomaluje stárnutí.

Čtěte také:   Vitamíny a minerály - jak na ně?

Všechny výše uvedené potraviny a koření patří do skupiny takzvaných zahřívacích, neboť jejich konzumace ovlivňuje nejen kardiovaskulární systém. Díky  pravidelné konzumaci těchto potravin si minimálně zaručíte rychlejší metabolismus a v chladnějších dnech lepší obranyschopnost.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *