Sychravý podzim, jak na něj?

Teplé letní večery a rána jsou ty tam, podzim se pomalu vkrádá nejen do zahrádek, které je třeba připravit na podzimní a zimní období. Podzimní počasí se nese v duchu konce prázdnin, děti nastupují do školy a rána už jsou pěkně chladná, tudíž je dobré se chránit nejen ze zevnějšku, ale také zevnitř.

Abyste nenastydli

S příchodem chladnějších dnů musíte brát v potaz to, že je potřeba teplejší oblečení. Krátké kalhoty vyměňte za ty delší a ráno nezapomeňte alespoň na lehký přehoz či bundu. Ono totiž dýchat i chladnější vzduch může způsobit nepěkné zdravotní potíže. Takže úplně to nejmenší, co pro sebe můžete udělat je, jak správně tušíte, oblečení, ve kterém se nebudete potit a zároveň vám nebude ani zima.

Čas se zahřát!

Zázvor, cibule, česnek a chilli by měly dominovat v jídelníčku, pokud chcete dále posilovat svou imunitu. Zázvor se výborně hodí do čaje nebo limonády a šmrnc dodá dýňové polévce. Chleba s máslem, solí a cibulí? Ne nadarmo to bylo jedno z jídel, které naší předci jedli nejen proto, aby si udrželi pevné zdraví. Zkrátka a dobře, přírodní antibiotika jsou v sychravých dnech naprostým takzvaným „must have“! Ale jak se říká, všeho moc škodí, proto se těmito antibiotiky dopujte pravidelně, ale po chvilce si dejte pauzu, aby si na tyto rostliny organismus nezvyknul a jejich účinky potlačoval.

Čtěte také:   Strava na podzim

Inu, ruku na srdce, můžete se chránit, jak dobře chcete, ale pokud se necítíte v psychické pohodě, je dost pravděpodobné, že onemocníte. Je to fakt, který je potřeba přijmout, neboť psychika jde ruku v ruce s celým fyzickým stavem. Lidé, kteří jsou více optimisticky naladění, jsou i méně nemocní. Samozřejmě není potřeba, aby se z vás ze dne stal jiný člověk, ale i změnit přístup k povinnostem či životu se určitě odrazí i na vašem zdravotním stavu.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *