Tekuté kalorie? Pozor na ně!

Důležitou částí jídelníčku jsou nápoje. Víte, co si můžete dovolit, a co nechat raději jiným? Takzvané tekuté kalorie jsou nepostradatelnou součástí správného režimu, zejména u redukčních diet. Co pít nejen při dietách, ale i tehdy, pokud chcete žít zdravěji? Co je nebezpečné na každodenní pokrytí pitného režimu?

Voda je základ, zkuste si zvyknout pít vodu jen tak, maximálně doplněnou o citrusy či okurku. Ráno kávu nahraďte sklenici vody, pocítíte určitě rozdíl. Vhodné jsou také neslazené minerálky, které obsahují potřebné minerály, jako například hořčík či zinek.

Nebezpečné kalorie

Zapomeňte na colu a všechny její druhy. Ty s cukrem jsou jednoduše velmi kalorické a ty bez cukru jsou plné umělých barviv aspartamu a acesulfamu K. Navíc cola není vhodná ve velkém množství, protože může způsobovat nevolnost. Co je ale zajímavé, že naopak v malém množství ji můžete zkusit jako pomocníka proti nevolnosti. Zkuste tedy omezit všechny sladké limonády, jsou to jen prázdné kalorie, které vám nabídnou jen chvilkovou energii, navíc tolik cukru mnohdy není ani v pár kouscích čokolády.

Džusy

Rozhodnete-li se pro džusy, vybírejte takové, které mají největší podíl ovoce. Nejvíce ale doporučujeme si takovou šťávu připravit doma, není to nic obtížného. Stačí ovoce a zeleninu jen odšťavnit, případně rozmixovat. Pro lepší chuť si lze najít recepty, jaké druhy zeleniny a ovoce kombinovat.

Čtěte také:   Potraviny podporující hubnutí

Alkohol

O alkoholu víte, že některé druhy jsou velmi kalorické, zvláště pak míchané nápoje, které obsahují nejrůznější druhy sladkých šťáv a limonád. Pokud si chcete v redukční dietě dopřát, zvolte například bílé víno, které je méně kalorické než zmiňované míchané nápoje.

Takzvané tekuté kalorie jsou něco, co byste při redukční dietě neměli brát jako samozřejmost. I po cvičení musíte počítat s tím, že pokud nepijete vodu, váš nápoj bude mít energetickou hodnotu také.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *