Tipy na zdravou snídani

Snídaně je základ dne, to už dnes ví snad úplně každý. Co správného ráno snídat, když potřebujete pořádnou porci, nebo když máte problém sníst jen malé sousto? Na výběr je toho spoustu, protože snídaně by měla být bohatá, a nemusíte mít strach o kalorie, neboť to, co ráno sníte, spálíte v průběhu celého dne. Samozřejmě nepočítejte s tím, že budete moci jíst jen koblihy a pečivo, pestrost je důležitá!

Typickou slanou snídani jsou míchaná vajíčka, jak je připravit? Libovolný počet vajíček si předem rozmíchejte. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a trochu másla (docílíte tak lepší chuti), poté si můžete vybrat další libovolné ingredience (cibule, houby, rajčata, paprika) a nasypat je na rozehřátou pánev. Restujte, dokud se přísady nerozvoní, přilijte vajíčka a míchejte do požadovaného stavu. Solte a pepřete až na talíři. Pečivo si ozvláštněte ručně dělanou pomazánkou dle chuti, zdravé a trendy jsou ty z avokáda, sýru cottage, či různých luštěnin. Nestíháte-li ráno, nebo si spíš rádi přispíte, udělejte si pomazánky večer, do rána v lednici bez problémů vydrží. Nezapomínejte také na zeleninu, u slané snídaňové varianty by neměla chybět.

U sladkých variant máte relativně větší možnost výběru, od domácích buchet až po smoothies. Receptů na kaše je všude dostatek, zkoušeli jste už francouzské toasty? Jde o směs s mlékem a vejci, ve které namočíte toasty a pak je opékáte na pánvi. Je třeba trochu vychytat poměry, ale potom potěšíte touto specialitou úplně všechny. Smoothies jsou ideální při redukční dietě, kombinace zeleniny a ovoce v daných jednotkách je nejen chutná, ale neskutečně zdravá. Domácí müsli s bílým jogurtem je vydatná a samozřejmě slouží jako bohatý zdroj vlákniny. Fanoušci mléčných výrobků mohou různě zkombinovat tvaroh, ať už na sladko, či slano.

Čtěte také:   Jahodovo banánová zmrzlina

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *