To, co jíte má vliv na vaše myšlení!

Na otázku, jak moc potřebné je kvalitně vyživovat mozek si nejspíše odpovíte sami. Ale co jíst, aby nejen mozek, ale celé vaše myšlení fungovalo správně? Možná to bude znít jako hloupost, ale i mozek potřebuje správnou výživu. A pokud nebude správně vyživený, strádáte nejen fyzicky, ale i mentálně.

Superpotraviny

Dnes je za superpotraviny považována velká většina domácích, ale i zahraničních výpěstků ovoce a zeleniny, takže mnohdy může být těžké se v nich vyznat. Které doporučujeme my? V prvé řadě je samozřejmě lepší se zaměřit na ty lokální. Z ovoce to jsou borůvky, švestky, jahody, ostružiny či rakytník. Ze zeleniny kysané zelí, hlávkové saláty, česnek, cibule, ale také pálivé kozí rohy. A nezapomínejte na oříšky, zvláště ty vlašské, které nemají podobu lidského mozku náhodou, opravdu podporují myšlení a působí jako prevence proti zapomnětlivosti. V superpotravinách také nemohou chybět semínka, ať už slunečnicová, konopná, dýňová či lněná. Ač se to nezdá, naše podnebí nám toho nabízí stále více a více.

Ze zahraničních superfoods si dopřejte kustovnici čínskou neboli goji, chia semínka, quinoa, avokádo či zázvor. Spousta exotických plodů se dá již vypěstovat i v našich podmínkách, stačí troška trpělivosti.

Potřebuje mozek cukr?

Potřebuje mozek cukr? Určitě, ale ne v takové velké míře, jako je konzumován dnes. Zaručeně nepotřebuje cukr rafinovaný. Zdravá strava obsahuje cukry nejen z ovoce, takže cukr není třeba zbytečně dodávat v jiných formách, například v cukrovinkách. Výjimku tvoří spíše situace, které vyžadují extrémní soustředěnost a výdej velkého množství energie, pak si můžete dopřát i cukr ve formě rafinované.

Čtěte také:   Překonejte závislost na jídle

I když to může znít zvláštně, musíte myslet na to, co jíte, protože vyživujete nejen tělo, ale také mysl. Vyvážená a zdravá strava vám napomáhá k lepší a dlouhotrvající soustředěnosti.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *