Užívejte si sportování bez chyb!

Konečně jste se dostali do bodu, kdy cvičíte, napadlo vás, že ale všechny úkony nemusíte dělat správně? Je třeba také dodržovat jisté sportovní zásady, bez kterých to prostě nepůjde. První si položte otázku, děláte opravdu to, co vás baví? Nebo jste si tento druh fyzické aktivity zvolili jen proto, že to prostě potřebujete? Je spousta lidí, kteří na svůj oblíbený sport přijdou až postupem času, takže neházejte flintu do žita.

Nevadí, že vystřídáte několik sportů, ale hlavně najděte takové cvičení, při kterém se do ničeho nenutíte a při kterém si vyčistíte hlavu.

Pozor na strečink

Snad nejdiskutovanějším tématem je strečink. Před nebo snad až po zátěži? Názory se rok od roku mění a každý tvrdí něco jiného. Stále ale platí, že strečink po zátěží svalům prospěje a druhý den vás budou také méně bolet. Před sportovním výkonem se podle dnešních odborníků doporučuje dynamický strečink, který spočívá v různých pohybových cvičeních, aby nastartoval svaly a organismus.

Nepřemáhávejte se

Moc věcí naráz? Určitě ne. Začněte pozvolna a postupně přidávejte na tempu a zátěži. Obrovská zátěž, na kterou tělo není připraveno, může způsobit jen potíže (např. natržení či natažení svalu).

Tekutiny

Tekutiny jsou pro sportování nezbytně nutné. Proto na vodu (při větších zátěžích zvolte třeba iontové nápoje) určitě myslete a noste je vždy s sebou. Po výkonu nezapomeňte tekutiny opět doplnit, zajímavostí je, že si můžete dovolit i pivo, ovšem jen jedno. Také nezapomeňte doplnit cukry ve formě ovoce.

Čtěte také:   Nemusíte držet diety, abyste zhubli!

Regenerace

Při regeneraci si dopřejte třeba saunu nebo vířivku, pomáhá to opravdu hodně. Také byste měli sportovat obden (jak víte, všeho moc škodí), protože regenerační procesy jsou ve svalových vláknech i po čtrnácti dnech. Takže opravdu záleží na kvalitě regenerace.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *