Vlasy a vaše péče o ně

Péče o vlasy může být buď syntetická anebo přírodní. Je jen na vás, jakým způsobem se o vaše vlasy budete starat. Jiné také vyžadují větší péči, jiné stačí umýt klasickým šamponem z drogerie a budou vypadat zdravě a leskle. Nicméně alespoň základní péči si opravdu zaslouží, neboť se jedná o váš vzhled a prezentaci. Například u přijímacích pohovorů se často stává, že přijmou toho, kdo má lepší zevnějšek.

Znáte no poo?

No poo je metoda, kdy si vlasy myjete pouze vodou. Vlasy jsou po podstoupení této metody silnější a lépe se s nimi pracuje, pro ještě lepší výsledky se doporučuje u kadeřnic zakoupit různé podpůrné výrobky. V poslední době se tato technika těší velké oblibě.

Přírodní masky snadno vyrobíte doma

Na přírodní masky nepotřebujete nic extra, mnohdy postačí suroviny, které máte běžně doma. Na medovou si vystačíte s jednou čajovou lžičkou medu, jednou lžičkou octa a společně je zamícháte v horké vodě. Potom je včešete do vlasů a necháte volně uschnout. Další kúra se může zdát trochu nechutná, nicméně je velmi účinná – 1 vejce, 1 lžíce oleje, 2 lžíce citronové nebo pomerančové šťávy a opět malou lžičku medu. Smíchanou směs vetřete do právě umytých vlasů a poté nezapomeňte smýt.

Další tipy pro správnou péči

  • Máte barvené vlasy? Používejte šampony pro jemné vlasy, které nepoškodí barvu, protože některé šampony určené pro barvené vlasy pro vás mohou být příliš agresivní
  • Místo balzámů používejte vlasové masky, ať už z obchodu anebo vyrobené doma
  • Dopřávejte jim pravidelnou návštěvu kadeřnice, která ostříhá poškozené konečky
  • Nemyjte je každý den! Stačí 3x do týdne
Čtěte také:   Bolesti hlavy?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *