Vyplatí se počítání kalorií?

Rozhodli jste se začít se sebou něco dělat? A tím myslíme nejen upravit jídelníček i postavu, ale také se cítit lépe a šťastněji. Avšak teď necháme psychickou stránku lepšího života stranou a zaměříme se na hubnutí, zejména počítání kalorií. Vyplatí se je počítat i přesto, že potřebujete zhubnout jen pár kil?

Počítání kalorií nemusí být vždy prospěšné, dokáže i uškodit. Škodí především tehdy, pokud kaloriím nerozumíte a váš jídelníček není určen přímo vám. Pro začátek je lepší vyhledat odborníka, který vás kalorie počítat naučí a také sestaví jídelníček na míru. Počítat byste také měli s výdaji, které na oživení jídelníčku padnou, protože s novým stravovacím systémem vznikne nejspíš větší investice do potravin.

Pro většinu lidí znamená, že když začnou jednou kalorie počítat, že je budou muset počítat pořád. Ale má to pro vás nějaký význam? Lepší je si zvyknout, že vyhledáváte zeleninu a ovoce, které konzumujete pravidelně a později se o počítání kalorií starat nemusíte. Na druhou stranu počítání kalorií vás může nutit k tomu počítat si je i u nezdravých jídel, které by to zdravého jídelníčku neměly patřit. Pakliže si dopřejete každý den něco, co vám způsobovalo nadváhu, je jasné, že to pro vás bude nebezpečné i po shození přebytečných kil.

Při neustálém počítání tak může docházet k tomu, že si jídlo nebudete vychutnávat. Což je samozřejmě špatně a tyto problémy mohou vést až k nechutenství či jiným poruchám příjmu potravy. Závěrem je tedy dobré připomenout, že počítání kalorií není pro všechny a není dobré, aby u ní laikové trávili větší dobu. Vždy je totiž lepší si upravit jídelníček podle vašich představ, než abyste museli mít splněny živiny na setiny přesně.

Čtěte také:   Čas dovolených se blíží!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *