Vyzrajte na jarní únavu!

Přijde, kdy to čekáte nejmíň a je schopná vás trápit pěkně dlouhou dobu. Řeč je o jarní únavě, která se nevyhne skoro nikomu. Jak s jarní únavou bojovat? Určitě to není proces, kvůli kterému byste měli vyhledávat odbornou pomoc, ale jakmile zjistíte, že se s vámi děje ještě něco více neobvyklého, neváhejte, a lékaře navštivte.

Jak se jarní únava projevuje?

Se změnou počasí přichází i nesnesitelný pocit únavy, který vás nutí více odpočívat a celkově se tak cítíte špatně naladěni, všechno okolo vás vám připadá zbytečné a malicherné. Kvůli tomu je pak vyšší nemocnost a vy si místo jara užíváte domova s antibiotiky. Ale s příchodem jara vyvstávají také další problémy, jako jsou alergie či problémy, které se táhnou už od zimního období. Proto už není důvod déle čekat a začít problém řešit.

Co dělat, abyste únavu překonali?

Organismu chybí po zimních měsících vitamín D, proto začněte s pravidelnými procházkami a tělu tak dáte mnohem vyšší šanci na to se s únavou vyrovnat. Není nic lepšího, než trávit první hezké jarní dny venku, abyste si na změnu nejen rytmu dne navykli. Zkusit můžete i různé doplňky stravy, které seženete už i v supermarketech. Přidejte více zeleniny a ovoce a spotřebujte poslední zásoby, které jste si udělali na zimu a začněte se více hýbat. Pokud vás únava dostihne, přesvědčte se opravdu o tom, že se jedná o únavu a ne o blížící se nemoc. Jak jsme zmiňovali výše, jarní únava není důvodem pro lékařskou pomoc, ale rozhodně je to důvod, abyste se na chvíli zastavili od vašeho koloběhu povinností a odpočinuli. Pokud byste organismus nadměrně přetěžovali, mohlo by posléze dojít ke kolizi v podobě nemocí anebo jiných problémů.

Čtěte také:   Dají se omezit chutě na sladké?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *