Zadržovaná voda v těle – mýtus či pravda?

Konečně jste se dostali do fáze, kdy jste odhodláni se svou postavou něco dělat? Gratulujeme, i to je velký pokrok. Ale jednoduše to nepůjde. Je třeba něco dělat i pro dosažení vysněné váhy. Ne vždy to musí být úmorné a ne vždy musíte držet stresující diety, ale pokud vám shodit přebytečná kila nejde, může být problém i někde jinde.

Možná už jste slyšeli od vašich známých, že zadržují v těle vodu. Do jaké míry je to pravda? A jde vůbec vodu zadržovat, nebo to jsou jen mýty? Názory se velmi liší, avšak jde to zjistit poměrně jednoduše. Existuje speciální váha, která je k dostání v běžných obchodních řetězcích anebo můžete vyhledat profesionála. Tyto služby nabízejí nejen výživoví poradci, ale jsou rovněž dostupné ve fitness či přímo specializovaných centrech. A jak poznat, že vodu v těle skutečně máte? Může docházet k častým otokům končetin a hlavně se celkově cítíte více nafouklí než obvykle.

Jaké příčiny mohou vést k zadržování vody? Zaprvé to mohou být špatné stravovací návyky, ale také zhoršené funkce tělesných orgánů. Zavodněným organismem trpí zpravidla ženy, ale muži taktéž nejsou výjimkou. Těmto problémům jde samozřejmě předejít. Jedním z nejčastějších doporučení je úprava jídelníčku a větší sportovní aktivity, nedoporučují se rafinované cukry a smažené pokrmy. Paradoxně si musíte hlídat pitný režim. Tudíž musíte pít celý den, ale nejen tehdy, kdy máte žízeň, ale i v jiné chvíle.

Čtěte také:   Jak vlastně správně jíst?

Pokud opravdu zjistíte, že vaše tělo zadržuje vodu, nezoufejte. Nebudou-li to vážné zdravotní problémy, vždy se s tím můžete vyrovnat a svému tělu pomoci. Zadržování vody totiž nemusí být nutně dědičného původu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.