Závislost na cvičení

Svět byl, je a bude plný extrémů, nad kterými zůstává mnohdy rozum takzvaně stát. Existují extrémy, které mohou být například ve formě závislostí. O závislostech panuje mnoho mýtů, ale také pravd, které jsou ve většině případů velmi zdrcující a lidé si je odmítají přiznat. Je to nanejvýš rozumné, neboť kdo z vás by si chtěl přiznávat něco, co je špatné?

Cvičím, abych žil

Závislost má mnoho podob, ale co když se jedná o závislosti na cvičení a sportování celkově? Pokud nejste vrcholoví sportovci, kteří mají ke každodennímu sportování podmínky a všechny další nezbytné aspekty či vymoženosti, není příliš vhodně věnovat sportu několik hodin denně. Se cvičením souvisí i výdej energie, který je třeba doplnit, aby váš organismus nestrádal žádné potřebné živiny. Na to spousta amatérských sportovců zapomíná a místo toho, aby vaše tělo sílilo, tak doslova chřadne, protože nedostatek živin se dřív či později projeví. A co vám toto neustálé cvičení může ještě způsobit? Nesprávná výživa a špatné zatěžování kloubů také zvyšuje riziko osteoporózy, nebo problémy s koleny, které prozatím nelze řešit jinak, než operativním způsobem. Samozřejmě se mohou dostavit i jiné problémy, které si zprvu nemusíte s tímto přehnaným sportováním spojit.

Závislost na cvičení se vám opravdu nemusí jevit jako nebezpečná, nicméně všeho je třeba s mírou. Pakliže patříte mezi sportovní nadšence, nenechte si tento zájem přerůst takříkajíc přes hlavu. A víte co? Regenerace je velmi důležitá, proto ji opravdu nepodceňujte. Svaly potřebují regenerovat i několik dnů, záleží, jak moc náročnou aktivitu jste provozovali. Vyberte si třeba mezi wellness a nebo si běžte zaplavat pár bazénů a pak si dopřejte saunu. Možností je opravdu hodně, a ničit si dobrovolně své tělo, které jen tak nevyměníte, není dobré vůbec pro nikoho.

Čtěte také:   Jak zpevnit bříško?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.