Závislost na cvičení

Svět byl, je a bude plný extrémů, nad kterými zůstává mnohdy rozum takzvaně stát. Existují extrémy, které mohou být například ve formě závislostí. O závislostech panuje mnoho mýtů, ale také pravd, které jsou ve většině případů velmi zdrcující a lidé si je odmítají přiznat. Je to nanejvýš rozumné, neboť kdo z vás by si chtěl přiznávat něco, co je špatné?

Cvičím, abych žil

Závislost má mnoho podob, ale co když se jedná o závislosti na cvičení a sportování celkově? Pokud nejste vrcholoví sportovci, kteří mají ke každodennímu sportování podmínky a všechny další nezbytné aspekty či vymoženosti, není příliš vhodně věnovat sportu několik hodin denně. Se cvičením souvisí i výdej energie, který je třeba doplnit, aby váš organismus nestrádal žádné potřebné živiny. Na to spousta amatérských sportovců zapomíná a místo toho, aby vaše tělo sílilo, tak doslova chřadne, protože nedostatek živin se dřív či později projeví. A co vám toto neustálé cvičení může ještě způsobit? Nesprávná výživa a špatné zatěžování kloubů také zvyšuje riziko osteoporózy, nebo problémy s koleny, které prozatím nelze řešit jinak, než operativním způsobem. Samozřejmě se mohou dostavit i jiné problémy, které si zprvu nemusíte s tímto přehnaným sportováním spojit.

Závislost na cvičení se vám opravdu nemusí jevit jako nebezpečná, nicméně všeho je třeba s mírou. Pakliže patříte mezi sportovní nadšence, nenechte si tento zájem přerůst takříkajíc přes hlavu. A víte co? Regenerace je velmi důležitá, proto ji opravdu nepodceňujte. Svaly potřebují regenerovat i několik dnů, záleží, jak moc náročnou aktivitu jste provozovali. Vyberte si třeba mezi wellness a nebo si běžte zaplavat pár bazénů a pak si dopřejte saunu. Možností je opravdu hodně, a ničit si dobrovolně své tělo, které jen tak nevyměníte, není dobré vůbec pro nikoho.

Čtěte také:   Vycvičte si sexy zadek
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *