Závislost na sladkém – jde se jí zbavit?

Závislost je v podstatě špatná věc, proto je třeba s ní bojovat, abyste se jí dokázali zbavit. Víte, co závislost způsobuje a proč? Odpověď na tuto otázku není až tak jednoznačná, nicméně závislost na sladkém může být způsobena více faktory. Některé z nich jsou následující: špatná strava (tzn. postrádáte některý vitamín či minerál), nesprávná životospráva a stres.

Patříte do této kategorie a víte, že s přemírou sladkého chcete skončit? Zdá se, že není nic jednoduššího, ale opak je pravdou. Všechny závislosti jsou totiž psychického rázu, a tudíž si musíte stanovit jasné hodnoty, kterých byste chtěli opravdu dosáhnout. Existuje pár zásad, díky kterým se závislosti zbavíte snáz.

Pravidelná strava

Když si sestavíte správně jídelníček a budete ho dodržovat, máte větší pravděpodobnost, že se od sladkého budete distancovat. Poté, co si budete jistí, že jídelníček opravdu funguje, můžete do něj občas přidat i nějakou zdravou dobrotu (domácí sladké pečivo, tyčinky apod.).

Nápad, co mnohdy selže

Určitě to znáte moc dobře, když máte chuť na čokoládu, dejte si ovoce a chuť vás přejde. Někdy je lepší si dát opravdu jen malý kousek čokolády a počkat, protože chuť ustoupí. Pak si můžete dát klidně jablko, nebo jiné ovoce.

Stres a nervozita

Největším zabijákem zdravého těla i ducha je stres, protože ve stresových situacích jednáme bezmyšlenkovitě, a proto je velmi časté, že spořádáme na co přijdeme a zdravé věci to rozhodně nejsou. Rovněž je velmi obtížné se stresu zbavit, pokud vykonáváte náročnou práci. Najděte si proto nějakou volnočasovou aktivitu, která vám nahradí sladké dortíky a cukříky, je jedno, jestli to bude plavání, nebo jízda na kole.

Čtěte také:   Zbavte se závislosti na cukru jednou provždy!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *