Zbavte se kašle jednou provždy!

S příchodem chladného počasí mnozí lidé trpí nemocemi více než obvykle. Nejen nepříjemná rýma, zvýšená teplota, ale i kašel, který často přetrvává i týdny. Co dělat, aby kašel co nejdříve odezněl a vy se opět cítili fit? Na každého působí jiná metoda, někdo preferuje léky, jiný si rád potrpí na bylinné čaje.

Na českém trhu existuje spousta pomocníků, kteří mají za úkol poradit si s nachlazením a onemocněním dýchacích cest. Lidé často vyhledávají sirupy anebo tabletky za účelem lepšího vykašlávání a pomoci se kašle zbavit. Kašel však dokáže být velmi vyčerpávající, a tak je v některých případech lepší zůstat doma a kombinovat přírodní léčbu s tou chemickou.

Kašel je vlastně aktivita lidského těla, která pomáhá uvolňovat dýchací cesty od hlenu. Nicméně toto se neděje jen při onemocnění, ale i u kteréhokoliv jiného vykašlávání. Také je důležité poznamenat, že když máte kašel, převážně se jedná o onemocnění celého dýchacího ústrojí. Kašel se zpravidla dělí podle charakteru, tak jak jej znáte i vy, a to na suchý kašel, vlhký, chronický a dávivý. Při léčbě spoléhejte na velké dávky vitamínu C (nejen v citronech, ale v každém ovoci) a med, který si můžete přidat nejen do bylinných čajů. Doporučujeme meduňkový, tymiánový, zázvorový či kmínový.

V léčbě kašle je důležité setrvat, neboť ne vždy jeho příznaky odezní brzy. Pokud jste sportovci, udělejte si pauzu alespoň na týden, protože veškerá fyzická aktivita nemocný organismus ještě více oslabuje. Naopak zvyšte příjem tekutin, vhodné jsou také polévky, zejména vývary. Na vodu nezapomínejte, ale čajům dejte přednost. Pokud vám ani čaje a klidový režim nepomůžou, zkuste sirupy anebo babské rady, které používaly již vaše babičky.

Čtěte také:   Kdy je bolest břicha akutní?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *