Zbavte se závislosti na cukru jednou provždy!

Zbavit se závislosti na cukru jednou provždy opravdu jde. Jen stačí vědět, jak na to a být odhodlán svou závislost překonat! Závislost na cukru, jak určitě víte, je stejná jako jiné závislosti, které mohou vést k nepříliš pěkným koncům. Cukr je snad jednou z nejdostupnějších drog minulého a tohoto století. Náchylné jsou nejen děti, ale také dospělí.

A proč jsou zejména děti tak citlivé na cukr? Děti nejsou ovlivněny žádnými chutěmi, a jak si sami můžete všimnout, dostanou-li se k cukru, chtěly by jej pořád. Cukr je na tom podobě jako sůl, máte dost, ale potřebujete ještě víc. Proč se dětem tak moc nesolí? Tak proč jim tedy dopřávat cukr? Jedná se hlavně o děti, které nemají žádný pohyb a nemají tak šanci tyto cukry spálit. Přemýšlejte, než se rozhodnete vaším dětem dopřát, můžete jim spíše uškodit.

Zbavte se cukrů postupně

Nikdo vám neříká, že byste se měli cukrů na dobro vzdát, ale je dobré je minimálně omezit. Zapomeňte na sladké nápoje plné skrytých cukrů a také si odpusťte všechny ty dobroty, které na vás číhají v supermarketech. Tohle by měl být první krok, než se rozhodnete k dalším. V další fázi byste se měli zaměřit na jednotlivé produkty, které obsahují spoustu cukrů, aniž byste se domnívali, že je opravdu mají. Konkrétně se jedná o ovocné jogurty, zapékané müsli (snídaňové cereálie jako celek), ledové čaje, sirupy na přípravu nápojů, polotovary. Věcí, co obsahují skryté cukry je samozřejmě mnohem více, nicméně tyhle se řadí mezi ty základní, které byste po dobu své „odvykací“ kůry měli vynechat. Při vysazení cukru se také mohou dostavit nepříjemné bolesti hlavy, změna nálad anebo celková únava. Ale musíte říct, že ta tu očistu to stojí.

Čtěte také:   Cukrovka - diabetes

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *