Zdravá strava? Máme tipy, za co příliš neutrácet

Patříte mezi ty, kteří se rádi stravují kvalitně a zdravě, ale přitom nechtějí utratit přílišnou sumu peněz? Máme pro vás několik tipů, jak ušetřit, respektive co kupovat a co se vyplatí připravit si doma. Existuje totiž celá škála věcí, které si lze jednoduše připravit i za poloviční cenu, tak proč to nezkusit?

Fresh šťávy

Fresh šťávy jsou lákadla, která vypadají velmi zdravě, což samozřejmě jsou, ale zaplatíte za ně v obchodech nemalé částky. Víte, co je mnohem lepší? Koupit si celé ovoce či zeleninu a hned je sníst, nebo si je jednoduše odšťavnit doma. Ve odšťavněné tekutině jsou sice vitamíny a minerály také, ale v celém kusu ovoce či zeleniny je vitamínů a minerálů mnohem více.

Slané pochutiny

Brambůrky, oříšky či jiné krekry, to všechno doslova překypuje solí, které průměrný Čech zkonzumuje mnohem více, než je doporučené denní množství. I takové zeleninové brambůrky, které mohou působit zdravě, nejsou dobrou volbou.

Míchané saláty

Snad největší omyl jsou saláty v plastových miskách. Není nic jednoduššího, než si koupit požadované ingredience a salát si vytvořit doma. Je pravdou, že připravit opravdu dobrý salát s dobrou zálivkou chce trochu umu, ale není rady, která by se nedala najít na internetu. Proto plastové misky s kouskem zeleniny nechte v regále a zaměřte se na samotnou zeleninu.

Bagety a wrapy

Bagety a wrapy sice vypadají lákavě, ale víte, jak dlouho už se ve vitríně nachází? Proto si připravte lehký oběd či svačinu v pohodlí domova, než abyste investovali přehnané částky do něčeho, co má pouze pár ingrediencí, když moc dobře víte, že vaše bageta je mnohem chutnější a zdravější.

Čtěte také:   Maso a stravování v létě

Ač se to na první pohled nezdá, lepší je si připravovat určité potraviny či pochutiny doma, protože nejen ušetříte peníze, ale také uděláte něco pro své zdraví.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *