Zdravá strava nemusí být drahá!

Domníváte se že, zdravá strava je synonymem pro nákladný nákup a v obchodě musíte nechat několik tisíc? Omyl, vůbec to tak nemusí být, pokud víte, jak na to a co kde kupovat. Výhodnými nákupy se dá ušetřit mnohem víc, než kdo by vůbec předpokládal. Jak správně nakupovat zdravé potraviny?

Zelenina a ovoce

Základem každého jídelníčku by měla být zelenina a ovoce. Zeleniny je třeba jen o trochu více než ovoce. Kde a jak kupovat levné ovoce a zeleninu? Pokud si ji sami nepěstujete, navštivte farmářské trhy, a pokud chcete opravdu ušetřit, porozhlédněte se v supermarketech před zavírací dobou, ovoce a zelenina bývá totiž velmi zlevněná. Většinou bývá i nepoškozená, ale i ty kousky, které jsou třeba na pár místech tmavší, nemusí mít vadu, tmavá místa jsou pouze otlačeniny způsobené špatným skladováním. A špatné skladování neznamená plíseň nebo jinou hrozbu. Takže proč to nezkusit?

Luštěniny a obiloviny

Spoustu druhů luštěnin seženete za příznivou cenu v těchto dnech i v supermarketech, zkuste porovnat lokální ceny a zjistit, který nákup a kterých surovin vás vyjde nejlépe. Určitě věnujte pozornost i bezlepkovým variantám obilovin a uvidíte, že rázem váš jídelníček bude mnohem pestřejší.

Oříšky a semínka

Spousta internetových obchodů nabízí velkoodběr oříšků a semínek, což znamená, že stoprocentně ušetříte. Pokud víte, že takové množství nespotřebujete, není nic jednoduššího, než zbylé množství někomu prodat. Takto se vám investovaná suma může i vrátit. Při nákupu v kamenných obchodech se zaměřte na slevy, mnohdy se dá takto ušetřit na nákup dalších ořechů nebo semínek, které jsou nezbytným zdrojem zdravých tuků.

Čtěte také:   Co si objednat v restauraci?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *