Zdravý životní styl je v létě trochu jiný!

Zdravý životní styl v létě je trochu jiný než ten v zimě. V čem a proč by se měl změnit, když vy se možná cítíte pořád stejně? Záleží také na tom, jakou máte práci. Je opět rozdíl v tom, jestli pracujete ve firmě, kde máte striktně daný režim, nebo jinde, kde mají pravidla benevolentnější. Ovšem stále platí, že být zdravý je v létě o něco jednodušší než v zimě.

Pestrá strava

Nejlepší je si vše vypěstovat sám, ale na druhou stranu chápeme, že ne všichni mají tuto možnost. Proto navštěvujte farmářské trhy a sledujte akce v supermarketech, zelenina je totiž o poznání lepší v létě i v obchodě. Na podzim se snažte zeleninu či ovoce uskladnit. Ideální je zavařování, které mnohdy vydrží i několik let.

Více pohybu

Člověk má přes jaro až do podzimu více pohybu a stavba těla se i lehce mění. Tělo není tolik náchylné k ukládání tuků a to je ideální čas na nabrání svalové hmoty. Proto se se samozřejmě i lépe hubne. Oprašte kolečkové brusle či kolo a udělejte si o víkendu výlet.

Jiná doba spánku

Stále platí, že minimální doba spánku by měla být šest až osm hodin, ale v létě to může být jinak. Chodíte spát později a vstáváte skoro stejně? Nevadí, hlavně pokud se vy sami necítíte příliš unavení. Jediné, co byste měli dodržovat je, že při zvýšeném výdeji energie je potřeba více spánku.

Čtěte také:   Ráno začněte v klidu a pohodě, má to své důvody!

Udržování váhy

Vyvážená strava jde ruku v ruce se snadnějším udržováním hmotnosti. I když je léto časem grilování, tělo je schopno pár tučných věcí vydržet. Mimo jiné jde grilovat i zdravě. Maso už dnes není tak populární, jak bývalo kdysi.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *