Zkuste začít běhat!

Jedno z nejúčinnějších cvičení, jak dosáhnout lepší postavy, je běh. Ovšem tato činnost není pro všechny, pro lidi s větší nadváhou se doporučuje začít například s chůzí doprovázenou hůlkami s větším zapojením svalů na rukou. Ale o tom se my bavit nebudeme, aspoň ne teď.

Vyběhnout si do přírody po práci, po škole, po náročném dnu, pomůže nejen duši, ale i tělu. Běh je totiž zátěž pro celý organismus a svaly. Je jen na Vás, jaké začáteční tempo si zvolíte, jakou trasu poběžíte, ale na co je důležité dbát, je technika. Může vám to přijít jako hloupost, ale správnou technikou šetříte svaly a ještě jim pomůžete.

Jak by měla vypadat správná technika běhu?

Nemělo by se dopadat na patu, našlapovat tedy na zadní hranu bříška chodidla. Být lehce nakloněn dopředu a co je velmi důležité, používat ruce. Na ruce spousta lidí zapomíná a tak běh vypadá poněkud nepřirozeně.

Dalším důležitým faktorem je umět správně dýchat, je potřeba dýchat jak přes nos, tak pusou, v zimních obdobích je ale lepší dýchat převážně nosem, abyste se vyhnuli případným onemocněním.

Nesmíte zapomenout na rozumný výběr bot. Vybírejte podle velikosti a tvaru nohy, váhy a dle toho, jaký terén si zvolíte, jestli budete běhat po silnici či brázdit lesy a nezpevněný terén. Ačkoliv se to možná nezdá, kvalitní obuv vám zajistí patřičné pohodlí a nemusíte řešit každý kamínek a nerovnost.

Čtěte také:   Ženy a posilovna, aneb proč to zkusit

A co na sebe? V létě je do docela jedno, šortky a tričko má doma každý, ovšem v zimních obdobích nezapomínejte na čepice, čelenky a rukavice, taky na teplé ponožky a kvalitní termo prádlo. Moc to ale nepřehánějte a pamatujte, že při běhu se zahřejete, takže klasický vaťák nechte ve skříni.

První měsíce se vám možná bude zdát, že jste z běhání zničení, ale to je úplně normální, protože jste začali zapojovat jiné svalstvo, o němž jste ani netušili, že ho máte. Setrvejte, výsledky se určitě dostaví a běhání pro vás dostane úplně jiný rozměr.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *