Zlozvyky, které děláte možná i vy!

Jsou věci, které úspěšní a šťastní lidé jednoduše nedělají. Nejen že mají lepší kvalitu života, jsou také oblíbenější a v práci mají uznání. Nejde o to, zdali jsou tvrdohlaví či neprůbojní, nebo naopak až nezdravě sebevědomí. Mají talent na to vycházet s lidmi a dokáží jim porozumět. Ti chytřejší toho mohou zneužít a ti ostatní si toho mnohdy ani nevšimnou.

Nevymlouvají se

Spousta z vás má ve svém okolí takové lidi, kteří si jednoduše jdou za svým a nehledají problémy tam, kde nejsou. Přísloví kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody, mluví za vše. Na co se zbytečně vymlouvat a tvořit něco, co stejně nikam nevede? Lepší je si jednoduše stanovit cíle a setrvat při jejich plnění.

Neodkládají věci na později

To se udělá samo, až zítra, nějak se to vyřeší. Známé fráze, které snad někdy použil opravdu každý. Avšak je čas vyrůst i z těchto frází a brát věci zodpovědně, pokud chcete, aby se na vás lidé dívali jinak.

Nebojí se konfliktu

Přestože někteří lidé mají při řešení konfliktů tendenci se stahovat do ústraní, není to vždy ta nejlepší cesta. Opět je dobré, se problému postavit čelem, ale není potřeba být agresivní. Problémy se nejlépe řeší v klidu. Tudíž musíte-li čelit nějakému rozhodnutí, nechejte si jej pár dnů projít hlavou a pak se k němu vraťte. Nechte emoce ustoupit a zvažte všechny potřebné pro a proti.

Čtěte také:   Dají se omezit chutě na sladké?

Výzvy přijímají kladně

Čelí-li tito jedinci výzvě, ihned začínají přemýšlet nad tím, jak se s problémem vypořádat. Co je také důležité, i oni nejsou neomylní a občas potřebují poradit, proto se nebojte je vyslechnout a podělit se s nimi o váš názor.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *