Změňte staré způsoby smýšlení a konečně zhubněte!

Zdravě se stravujete, pravidelně cvičíte, ale váha je stále stejná? Nedaří se vám zhubnout? Možná je problém ve vaší hlavě. Stačí si uvědomit pár skutečností a hned se vaše váha posune směrem dolu.

Udělejte si čas sami na sebe

Pokud jste se rozhodli zredukovat váhu a udělat něco pro své tělo, buďte zdravě sobečtí a vyčleňte si čas sami na sebe. Jste například žena, která se musí postarat o rodinu, o domácnost a do toho stihnout chodit do práce? Delegujte některé své povinnosti na členy rodiny a volný čas věnujte pouze sobě.

Nehubněte pro druhé

Rozhodnutí zhubnout by nemělo být způsobeno nátlakem partnera nebo okolí. Nejen, že nedosáhnete pořádných výsledků, ale brzy vás hubnutí přestane bavit a budete ho vnímat jako něco povinného, k čemu si za nějaký čas vytvoříte odpor. Naopak když motiv k hubnutí bude vycházet z vás, můžete dokázat prakticky cokoliv.

Naučte se říkat ne

Také se na návštěvě ostýcháte odmítnout nabízené laskominy, abyste hostitele neurazili? Nechcete zbytečně dávat důvod svým přátelům, aby si vás dobírali? Pak se zamyslete, co je vám přednější, zdali dobrý pocit z vlastního těla nebo přání nikoho neurazit. Naučte se říkat a dělat, co chcete. Získáte tak sebejistotu a sebedůvěru.

Nebuďte na to sami

Hubnutí vám půjde snáze, když k němu přiberete stejně motivovaného kamaráda, sourozence nebo partnera. Navzájem se podporujete, chválíte za dílčí úspěchy a hlídáte. Úspěch se shozením kilogramů vám také může zajistit dietolog, osobní trenér a psycholog. Všichni tito tři zmiňovaní vědí, co potřebujete, a budou se snažit pomoci vám.

Čtěte také:   Chyby při hubnutí

Myslete na jídlo

Bojíte se pustit se do hubnutí, protože si budete muset odepřít jídlo? Dieta ovšem není o mučení hlady, ale o správné životosprávě. Naučte se jíst pět až šest jídel za den, vždy v rozestupech dvou až tří hodin. I na dietním jídle si můžete skvěle pochutnat.

Nebojte se škobrtnutí

Zhřešili jste? Nic se neděje, jede se dál. Uvědomte si, proč jste škobrtli a zkuste se z toho ponaučit. Neházejte za hlavu dosavadní snažení a v budoucnu se zkuste uhlídat.

Zapomeňte na slovo dieta

Chcete opravdu trvale zhubnout bez jo-jo efektu? Pak nedržte žádnou nesmyslnou dietu, ale změňte trvale svůj životní styl. Když se vám podaří změnit své myšlení a nebrat jídlo pouze jako potěšení, ale i zdroj důležitých živin, máte z poloviny vyhráno. Hodláte žít zdravě pouze po dobu diety a pak se vrátit ke starému způsobu stravování? Pak počítejte s tím, že se vám kila vrátí.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *